Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2016, 14:14

autor: Góral

Star Citizen - RSI Polaris wygenerowało 1,44 miliona dolarów przychodu w jeden dzień

Statek RSI Polaris Corvette z gry Star Citizen trafił ostatnio do przedsprzedaży i wywołał euforię wśród fanów produkcji. W jeden dzień sprzedano ponad 2400 egzemplarzy maszyny, co przełożyło się na 1,44 miliona dolarów przychodu.

Star Citizen to największy crowdfungingowy projekt związany z grami wideo. Począwszy od akcji na Kickstarterze w 2012 roku deweloperzy cały czas zbierają fundusze, sprzedając na oficjalnej stronie nie tylko samą grę, ale także rozmaite statki i inne elementy. W ten sposób udało się pozyskać od fanów ponad 126 milionów dolarów. Jeżeli myśleliście jednak, że obecnie na konto twórców wpływają już tylko grosze, bo każdy zainteresowany kupił, co miał kupić, to jesteście w błędzie. Ostatnio dużym hitem sprzedażowym okazał się statek RSI Polaris Corvette. Deweloper rozpoczął przedsprzedaż maszyny, która w jeden dzień przyniosła twórcom 1,44 miliona dolarów. Oznacza to, że 8 października jest drugim najlepszym dniem w historii zbiórki pieniędzy na Star Citizen pod względem wygenerowanych przychodów.

Star Citizen - RSI Polaris wygenerowało 1,44 miliona dolarów przychodu w jeden dzień - ilustracja #1
Zbiórka pieniędzy na Star Citizen:
  • ponad 6,2 mln dolarów uzyskanych podczas zbiórki na Kickstarterze w 2012 roku;
  • 10 mln dolarów zebranych do czerwca 2013 roku;
  • 100 milionów dolarów zebranych do grudnia 2015 roku;
  • ponad 126 milionów dolarów zebranych do dziś.

Star Citizen to jeden z najambitniejszych projektów w historii gier komputerowych. Tworzony od kilku lat tytuł oferować ma pełnoprawną kampanię fabularną nazwaną Squadron 42, w której wystąpi kilku znanych aktorów i aktorek, w tym Mark Hamill, Gary Oldman oraz Gillian Anderson. Jeżeli jesteście zainteresowani tylko tym elementem, to od dłuższego czasu możecie go zamawiać jako samodzielną produkcję.

Oprócz niej nowy kosmiczny symulator Chrisa Robertsa oferować będzie także rozbudowane uniwersum, w którym bawić będą się wszyscy gracze, walcząc ze sobą, współpracując, zawiązując nowe znajomości itd. Oczywiście nie należy zapominać też o module FPS i szeregu innych atrakcji. Część elementów jest już dostępna w grywalnej formie, ale na wydanie pełnej wersji Star Citizena musimy jeszcze poczekać.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.