Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2012, 21:01

Zbiórka na Star Citizen zakończyła się sumą 6,23 mln dolarów

Zakończyła się zbiórka funduszy na produkcję gry Star Citizen, czyli nowy symulator kosmiczny ojca serii Wing Commander Chrisa Robertsa. Akcja cieszyła się rekordowym powodzeniem i ostatecznie udało się zebrać 6,23 mln dolarów.

Właśnie dobiegła końca zbiórka na Star Citizen, czyli nowych kosmiczny symulator Chrisa Robertsa. Twórca ten to jedna z największych legend rynku pecetowego i spod jego ręki wyszły takie klasyki jak Strike Commander, Privateer, Freelancer oraz przede wszystkim wspaniała seria Wing Commander. Renoma projektanta w połączeniu z bardzo ambitnymi obietnicami związywanymi z najnowszym projektem oraz świetnymi materiałami video spowodowały, że Star Citizen stał się największym sukcesem w historii crowdfundingu w kategorii gier. Na oficjalnej stronie i serwisie Kickstarter zebrano łącznie 6,23 mln dolarów. Tym samym pobito poprzedni rekord, czyli 4,1 mln dolarów dla Project Eternity.

  1. Star Citizen – strona oficjalna
  2. Star Citizen - strona Kickstartera

Jednocześnie gracze będą mogli wspierać finansowo Star Citizen jeszcze przez wiele miesięcy, choć bez wątpienia tempo przyrostu środków mocno wyhamuje. Twórcy zajmą się produkcją i nie będą mieli już czasu na tak częste aktualizacje swojego serwisu jak w ostatnich kilku tygodniach

Star Citizen powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Gra oparta jest na technologii CryEngine 3 i zaoferuje grafikę, która zrobi pełen użytek z najpotężniejszych konfiguracji. Z zapowiedzi wyłania się obraz projektu będącego spełnieniem marzeń fanów kosmicznych symulatorów. Będziemy mogli m.in. rozegrać fabularną kampanię, bawić się w trybie kooperacyjnym oraz wziąć udział w potężnych sieciowych starciach. Pojawi się nawet opcja opuszczenia kokpitu i walki karabinami na pokładzie krążowników.

Warto dodać, że pierwotny cel zbiórki na Star Citizen ustalony został na poziomie 2 mln dolarów. Ponad trzykrotne przekroczenie tej sumy sprawia, że projekt będzie znacznie bardziej rozbudowany niż to początkowo zakładano.

Wymieńmy kilka ostatnich celów, które udało się osiągnąć w trakcie akcji. W wirtualnej galaktyce znajdzie się w dniu premiery aż sto systemów planetarnych do eksploracji. Wśród grywalnych statków pojawi sie gigantyczny krążownik klasy Bengal, a zabawę uatrakcyjni aplikacja na urządzenia mobile pozwalająca sprawdzić stan ekwipunku naszego sieciowego profilu, przeglądać oraz przyjmować misje i czytać wiadomości o wydarzeniach z galaktyki. Ponadto ścieżka dźwiękowa nagrana zostanie z udziałem prawdziwej orkiestry, a w trybie dla pojedynczego gracza usłyszymy głosy wielu znanych aktorów.

Premiera Star Citizen zapowiadana jest na rok 2014. Natomiast pod koniec przyszłego roku ruszą testy wersji alpha.