Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Robo Recall (PC)
OkładkaRobo Recall (PC)

Robo Recall PC

Efektowna strzelanina FPP, opracowana przez firmę Epic Games z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Gracze trafiają do futurystycznego miasta, w którym o porządek dbają tytułowe roboty.

Akcji | science fiction | FPS | roboty | Oculus Rift | strzelanki | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Robo Recall Premiera PC

1marca2017

Steam

1marca2017

producent: Epic Games wydawca: Epic Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Robo Recall

Lone Echo

Blunt Force

Doom VFR

Robo Recall to wydana na platformę PC gra akcji z widokiem FPP utrzymana w klimatach science fiction. Projekt opracowała firma Epic Games wyłącznie z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości i kontrolerach ruchu.

Fabuła

Akcja gry toczy się w niedalekiej przyszłości, gdy do powszechnego użytku weszły roboty obsługiwane przez samodzielne moduły sztucznej inteligencji. Co pewien czas dochodzi jednak do awarii i mechaniczni pomocnicy zaczynają się zachowywać agresywnie w stosunku do ludzi. Wtedy producenci maszyn wysyłają specjalistę od eliminowania robotów – to właśnie w niego przychodzi nam się wcielić.

Mechanika

Wydane na platformę PC Robo Recall to dynamiczna pierwszoosobowa strzelanka, nastawiona głównie na radosną rozwałkę i walkę o bicie rekordów punktowych. Podczas zabawy gracz podróżuje między różnymi lokacjami w rejonie jednego miasta, a każda z nich pełna jest mechanicznych przeciwników. Eksploracja zrealizowana została za pomocą systemu pozwalającego na swobodną teleportację w zasięgu wzroku.

Sercem rozgrywki jest rozbudowany system walki. Ciała robotów dynamicznie reagują na trafienia i wchodzą w interakcje z otoczeniem, a gracz może robić użytek z wielu efektownych manewrów, takich jak rzucanie przeciwnikami czy wyłapywanie kul z powietrza.

Wraz z postępami w rozgrywce zdobywamy coraz lepszy arsenał oraz części pozwalające na jego modyfikowanie. Co ciekawe, wiele z podzespołów uzyskujemy, rozrywając roboty na strzępy. Konstruowanie oraz testowanie uzbrojenia odbywa się w bazie, gdzie udajemy się pomiędzy misjami.

Kwestie techniczne

Robo Recall powstało na silniku Unreal Engine 4, dzięki czemu może pochwalić się atrakcyjną oprawą graficzną. Gra robi także pełen użytek z kontrolera Oculus Touch, pozwalając m.in. na niezależne celowanie prawą i lewą ręką.

Pozostałe informacje

Warto wspomnieć, że gra zbudowana została na bazie doświadczeń wyniesionych z prototypu nazwanego Bullet Train, który zaprezentowano podczas konferencji Oculus Connect zorganizowanej w 2015 roku. W porównaniu z tym pierwowzorem, Robo Recall oferuje wiele ulepszeń, ładniejszą grafikę oraz znacznie bardziej obszerną zawartość.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Robo Recall: 16+

Robo Recall Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 3.4 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
  • 8.99 GB HDD
  • Windows 7(SP1)