Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Robo Recall (PC)

Robo Recall PC

Efektowna strzelanina FPP, opracowana przez firmę Epic Games z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Gracze trafiają do futurystycznego miasta, w którym o porządek dbają tytułowe roboty.

Akcji | science fiction | FPS | roboty | Oculus Rift | strzelanki | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Robo Recall (PC)

producent: Epic Games

wydawca: Epic Games

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1marca2017

1marca2017

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Robo Recall to wydana na platformę PC gra akcji z widokiem FPP utrzymana w klimatach science fiction. Projekt opracowała firma Epic Games wyłącznie z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości i kontrolerach ruchu.

Fabuła

Akcja gry toczy się w niedalekiej przyszłości, gdy do powszechnego użytku weszły roboty obsługiwane przez samodzielne moduły sztucznej inteligencji. Co pewien czas dochodzi jednak do awarii i mechaniczni pomocnicy zaczynają się zachowywać agresywnie w stosunku do ludzi. Wtedy producenci maszyn wysyłają specjalistę od eliminowania robotów – to właśnie w niego przychodzi nam się wcielić.

Mechanika

Wydane na platformę PC Robo Recall to dynamiczna pierwszoosobowa strzelanka, nastawiona głównie na radosną rozwałkę i walkę o bicie rekordów punktowych. Podczas zabawy gracz podróżuje między różnymi lokacjami w rejonie jednego miasta, a każda z nich pełna jest mechanicznych przeciwników. Eksploracja zrealizowana została za pomocą systemu pozwalającego na swobodną teleportację w zasięgu wzroku.

Sercem rozgrywki jest rozbudowany system walki. Ciała robotów dynamicznie reagują na trafienia i wchodzą w interakcje z otoczeniem, a gracz może robić użytek z wielu efektownych manewrów, takich jak rzucanie przeciwnikami czy wyłapywanie kul z powietrza.

Wraz z postępami w rozgrywce zdobywamy coraz lepszy arsenał oraz części pozwalające na jego modyfikowanie. Co ciekawe, wiele z podzespołów uzyskujemy, rozrywając roboty na strzępy. Konstruowanie oraz testowanie uzbrojenia odbywa się w bazie, gdzie udajemy się pomiędzy misjami.

Kwestie techniczne

Robo Recall powstało na silniku Unreal Engine 4, dzięki czemu może pochwalić się atrakcyjną oprawą graficzną. Gra robi także pełen użytek z kontrolera Oculus Touch, pozwalając m.in. na niezależne celowanie prawą i lewą ręką.

Pozostałe informacje

Warto wspomnieć, że gra zbudowana została na bazie doświadczeń wyniesionych z prototypu nazwanego Bullet Train, który zaprezentowano podczas konferencji Oculus Connect zorganizowanej w 2015 roku. W porównaniu z tym pierwowzorem, Robo Recall oferuje wiele ulepszeń, ładniejszą grafikę oraz znacznie bardziej obszerną zawartość.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Robo Recall

Wymagania wiekowe Robo Recall

16+

Wymagania sprzętowe Robo Recall

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 3.4 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
  • 8.99 GB HDD
  • Windows 7(SP1)
Wieści ze świata (Star Wars, Overwatch, Fortnite, Robo Recall, Nintendo Switch Pro Controller) 2/3/2017
Wieści ze świata (Star Wars, Overwatch, Fortnite, Robo Recall, Nintendo Switch Pro Controller) 2/3/2017

wiadomość2 marca 2017

Dziś piszemy o planowanej wizycie Electronic Arts na kwietniowej imprezie Star Wars Celebration, aktualizacji 1.8.0 do Overwatch i starcie 4. sezonu rankingowego w tej grze, przerwaniu milczenia w temacie Fortnite (otwarta beta najdalej za rok), premierze strzelanki VR Robo Recall oraz o odkryciu, że pad Pro Controller od konsoli Nintendo Switch współpracuje z PC. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Robo Recall nowym FPS-em na VR od Epic Games
Robo Recall nowym FPS-em na VR od Epic Games

wiadomość7 października 2016

Studio Epic Games poinformowało, że pracuje nad strzelanką VR Robo Recall. Gra zmierza wyłącznie na Oculus Rift i udostępniona zostanie posiadaczom tych gogli za darmo.