Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Emergency 2017 (PC)
OkładkaEmergency 2017 (PC)

Emergency 2017 PC

Kolejna edycja popularnej serii strategiczno-symulacyjnej studia Sixteen Tons Entertainment, stanowiąca poprawioną i rozszerzoną wersję wydanego w roku 2014 Emergency 5.

Strategiczne | RTS | katastroficzne | ratownictwo | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Emergency 2017 Premiera PC

27października2016

Steam

27października2016

producent: Sixteen Tons Entertainment wydawca: Ravenscourt Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Emergency 2017 to kolejna odsłona popularnej serii strategiczno-symulacyjnej, opowiadającej o pracy służb ratunkowych. Podobnie jak w przypadku Emergency 2016 mamy tu do czynienia z rozszerzoną wersją gry Symulator Misji Ratunkowych: Emergency 5, wzbogaconą względem pierwowzoru o masę dodatkowej zawartości. Za powstanie gry, wydanej tradycyjnie na platformie PC odpowiada niezmiennie studio Sixteen Tons Entertainment, rozwijające serię od końca lat 90. ubiegłego wieku.

Mechanika

Ogólna koncepcja rozgrywki w Emergency 2017 nie uległa zmianie, a podczas zabawy stajemy na czele ekipy ratunkowej, składającej się z ponad dwudziestu różnych jednostek policji, straży pożarnej, pogotowia oraz służb technicznych. W kolejnych misjach, rozgrywających się na terenie czterech niemieckich miast (Berlina, Kolonii, Monachium i Hamburga) naszym zadaniem jest stawienie czoła skutkom rozmaitych wypadków, katastrof, klęsk żywiołowych oraz zamachów terrorystycznych. W tym celu musimy zaś m.in. zabezpieczyć teren zdarzenia, odnaleźć i udzielić pomocy wszystkim ewentualnym ofiarom, a po zakończeniu akcji uprzątnąć miejsce katastrofy. Dla tych, którzy nie mieli wcześniej styczności z poprzednimi odsłonami serii, przygotowano funkcjonalny samouczek, pozwalający graczom na zapoznanie się z tajnikami rozgrywki.

W porównaniu do poprzedniej edycji gry, twórcy wprowadzili całą masę poprawek i ulepszeń w mechanice rozgrywki i wyeliminowali najczęściej pojawiające się błędy. Największą nowością Emergency 2017 jest jednak zupełnie nowa kampania fabularna, rozgrywająca się we współczesności, a także osadzona w realiach średniowiecznych minikampania, w której przenosimy się w czasy tzw. polowań na czarownice. Prócz tego, w grze pojawia się nowa jednostka K9 – czyli pies, który potrafi odszukiwać zasypanych pod gruzami ludzi, a także zidentyfikować miejsce podłożenia bomby.

Tryby gry

Podobnie jak w podstawowym Emergency 5 i wydanym rok później Emergency 2016, gracze mogą bawić się zarówno w pojedynkę, jak i w kooperacyjnym trybie wieloosobowym, w którym wspólnie muszą stawić czoła skutkom katastrof. Podkreślić jednak warto, że od poprzedniej edycji twórcy gry wyeliminowali znane błędy, utrudniające bądź uniemożliwiające zabawę w sieci LAN (np. konieczność przekierowywania portów).

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym, wydany na platformie PC Emergency 2017 bazuje na wydanej w 2014 roku piątej, pełnoprawnej części cyklu. W porównaniu z pierwowzorem, nie obeszło się jednak bez pewnych poprawek i ulepszeń, takich jak ogólne dopracowanie grafiki, efektów specjalnych, animacji jednostek itp. Podobnie jak w poprzednich edycjach, w grze nie zabrakło również funkcjonalnego edytora, dzięki któremu gracze mogą projektować własne misje i dzielić się nimi z innymi członkami społeczności.

Ostatnia modyfikacja 28 października 2016

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Emergency 2017

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Emergency 2017 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Quad Core 2.66 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce 550 Ti/Radeon HD 6670 lub lepsza
 • 18 GB HDD
 • Windows 7 SP1/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Quad Core 3.20 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce 660 Ti/Radeon HD 7950 lub lepsza
 • 18 GB HDD
 • Windows 7 SP1/8.1/10 64-bit