Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Emergency 2017 (PC)

Emergency 2017 PC

Kolejna edycja popularnej serii strategiczno-symulacyjnej studia Sixteen Tons Entertainment, stanowiąca poprawioną i rozszerzoną wersję wydanego w roku 2014 Emergency 5.

Strategiczne | RTS | katastroficzne | ratownictwo | elementy symulacyjne

PC Windows
Okładka Emergency 2017 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27października2016

27października2016

Steam

Emergency 2017 to kolejna odsłona popularnej serii strategiczno-symulacyjnej, opowiadającej o pracy służb ratunkowych. Podobnie jak w przypadku Emergency 2016 mamy tu do czynienia z rozszerzoną wersją gry Symulator Misji Ratunkowych: Emergency 5, wzbogaconą względem pierwowzoru o masę dodatkowej zawartości. Za powstanie gry, wydanej tradycyjnie na platformie PC odpowiada niezmiennie studio Sixteen Tons Entertainment, rozwijające serię od końca lat 90. ubiegłego wieku.

Mechanika

Ogólna koncepcja rozgrywki w Emergency 2017 nie uległa zmianie, a podczas zabawy stajemy na czele ekipy ratunkowej, składającej się z ponad dwudziestu różnych jednostek policji, straży pożarnej, pogotowia oraz służb technicznych. W kolejnych misjach, rozgrywających się na terenie czterech niemieckich miast (Berlina, Kolonii, Monachium i Hamburga) naszym zadaniem jest stawienie czoła skutkom rozmaitych wypadków, katastrof, klęsk żywiołowych oraz zamachów terrorystycznych. W tym celu musimy zaś m.in. zabezpieczyć teren zdarzenia, odnaleźć i udzielić pomocy wszystkim ewentualnym ofiarom, a po zakończeniu akcji uprzątnąć miejsce katastrofy. Dla tych, którzy nie mieli wcześniej styczności z poprzednimi odsłonami serii, przygotowano funkcjonalny samouczek, pozwalający graczom na zapoznanie się z tajnikami rozgrywki.

W porównaniu do poprzedniej edycji gry, twórcy wprowadzili całą masę poprawek i ulepszeń w mechanice rozgrywki i wyeliminowali najczęściej pojawiające się błędy. Największą nowością Emergency 2017 jest jednak zupełnie nowa kampania fabularna, rozgrywająca się we współczesności, a także osadzona w realiach średniowiecznych minikampania, w której przenosimy się w czasy tzw. polowań na czarownice. Prócz tego, w grze pojawia się nowa jednostka K9 – czyli pies, który potrafi odszukiwać zasypanych pod gruzami ludzi, a także zidentyfikować miejsce podłożenia bomby.

Tryby gry

Podobnie jak w podstawowym Emergency 5 i wydanym rok później Emergency 2016, gracze mogą bawić się zarówno w pojedynkę, jak i w kooperacyjnym trybie wieloosobowym, w którym wspólnie muszą stawić czoła skutkom katastrof. Podkreślić jednak warto, że od poprzedniej edycji twórcy gry wyeliminowali znane błędy, utrudniające bądź uniemożliwiające zabawę w sieci LAN (np. konieczność przekierowywania portów).

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym, wydany na platformie PC Emergency 2017 bazuje na wydanej w 2014 roku piątej, pełnoprawnej części cyklu. W porównaniu z pierwowzorem, nie obeszło się jednak bez pewnych poprawek i ulepszeń, takich jak ogólne dopracowanie grafiki, efektów specjalnych, animacji jednostek itp. Podobnie jak w poprzednich edycjach, w grze nie zabrakło również funkcjonalnego edytora, dzięki któremu gracze mogą projektować własne misje i dzielić się nimi z innymi członkami społeczności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Gry podobne do Emergency 2017

Klasyfikacja PEGI Emergency 2017

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Emergency 2017

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Quad Core 3.20 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce 660 Ti/Radeon HD 7950 lub lepsza, 18 GB HDD, Windows 7 SP1/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Quad Core 2.66 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 550 Ti/Radeon HD 6670 lub lepsza, 18 GB HDD, Windows 7 SP1/8.1/10 64-bit