Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Emergency Services Simulator 2014 (PC)

Emergency Services Simulator 2014 PC

Rettungsdienst-Simulator 2014

Gra strategiczna, w której zadaniem gracza jest koordynacja działań służb ratowniczych spieszących z pomocą ofiarom wypadków oraz katastrof. Produkcja oferuje kilkanaście misji w trybie kampanii oraz moduł wolnej rozgrywki.

Symulacje | straż pożarna | elementy strategiczne | pojazdy ratunkowe | ratownictwo | maszyny i urządzenia

PC Windows
Okładka Emergency Services Simulator 2014 (PC)

producent: Rondomedia

wydawca: Rondomedia

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2października2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rettungsdienst-Simulator 2014 to gra strategiczna, zawierająca również elementy charakterystyczne dla gatunku symulatorów, która pozwala na objęcie dowodzenia nad oddziałem ratunkowym, niosącym pomoc zarówno ofiarom różnorodnych wypadków i katastrof, jak i dbającym o życie obywateli poprzez rutynowe wyjazdy ambulansów. Produkcja w swojej tematyce przypomina inną, bardzo znaną serię ratowniczą – Emergency. Tytuł oferuje szereg różnorodnych misji dla pojedynczego gracza w trybie kampanii, nie brak tutaj również możliwości zabawy w module wolnej rozgrywki, gdzie gracz sam ustala warunki i cele zadań oraz dobiera pojazdy i jednostki konieczne do gry. Za opracowanie i wydanie tego tytułu odpowiedzialna jest niemiecka firma Rondomedia, specjalizująca się w tworzeniu tego typu produkcji.

Twórcy przygotowali kilkanaście scenariuszy, w których musimy wykazać się szerokim wachlarzem umiejętności w zakresie niesienia pomocy mieszkańcom miasta – początkowo do naszych obowiązków należą wyjazdy ambulansem do mniejszych urazów lub interwencje straży pożarnej w przypadku małych pożarów lub kolizji. Z czasem misje stają się zdecydowanie bardziej skomplikowane – zostajemy wówczas oddelegowani do ratowania ofiar katastrofy budowlanej czy wydostania pasażerów z samochodu, który zderzył się z pociągiem. Do tego celu wykorzystujemy szereg różnorodnych pojazdów – są to zarówno jednostki czysto ratownicze, takie jak karetki pogotowia, wozy strażackie, śmigłowce czy radiowozy policyjne, jak i jednostki techniczne, pozwalające dotrzeć do ofiar znajdujących się pod gruzami czy zgliszczami budynków.

W trakcie operacji obejmujemy kontrolę nad praktycznie każdym aspektem walki o ludzkie życie – poszczególne jednostki mogą przeprowadzać kilka różnych czynności, przez co liczy się dobra koordynacja i dobór odpowiednich oddziałów do poszczególnych wezwań. Za zarobione podczas akcji pieniądze możemy w każdej chwili ulepszyć posiadane jednostki, jak również zakupić nowe pojazdy i narzędzia przydatne podczas niesienia pomocy.

Gra oferuje nam dwa widoki zabawy – pierwszy z nich pozwala na objęcie swoim zasięgiem całego miasta i ogólne zaobserwowanie sytuacji, drugi z kolei przenosi nas bezpośrednio na miejsce akcji, gdzie delegujemy poszczególne jednostki do operacji ratowniczej. Rozgrywka ukazana jest w rzucie izometrycznym, a animacja oraz oprawa wizualna nie stoją na najwyższym poziomie. Gra może pochwalić się realistycznym zestawem dźwięków wydawanych przez pojazdy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Emergency Services Simulator 2014

Wymagania wiekowe Emergency Services Simulator 2014

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Emergency Services Simulator 2014

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista(SP2)/7/8