Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Half-Life 2: VR (PC)

Half-Life 2: VR PC

Kompleksowa modyfikacja do Half-Life 2 z dodatkami Episode One i Episode Two, która wzbogaca te tytuły o obsługę gogli wirtualnej rzeczywistości oraz dedykowanych kontrolerów ruchowych. Za jej opracowaniem stoi grupa zagorzałych fanów serii.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | indie | Oculus Rift | strzelanki | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Half-Life 2: VR (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2022

2022

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Opracowane przez firmę Valve Half-Life 2, a także Half-Life 2: Episode One oraz Half-Life 2: Episode Two to tytuły, które mogą pochwalić się niezwykle liczną grupą oddanych fanów z całego świata. To właśnie zapaleni miłośnicy cyklu stoją za opisanym tutaj Half Life 2: VR, czyli kompleksową modyfikacją wzbogacającą podstawowe wersje wyżej wymienionych produkcji o obsługę gogli wirtualnej rzeczywistości oraz dedykowanych kontrolerów ruchowych. Mod pojawił się na platformie PC i w żaden sposób nie wpływa na warstwę fabularną ani konstrukcję gry – jednak w znaczący sposób zmienia system sterowania.

Mechanika

Dzięki Half-Life 2: VR gracze mogą swobodnie rozglądać się po otoczeniu poprzez poruszanie głową. Celowanie odbywa się natomiast z wykorzystaniem kontrolerów – ich ruchy przekładane są na ruchy rąk głównego bohatera, Gordona Freemana.

Z uwagi na fakt, że do kontrolerów ruchowych specjalnie dostosowano każdą broń, korzystanie z rozbudowanego arsenału w wielu przypadkach wymaga wykonywania dodatkowych ruchów – przeładowanie rewolweru .357 Magnum wiąże się na przykład z koniecznością zamachnięcia się, by zatrzasnąć bębenek z nabojami, natomiast obsługa łomu wymaga wymachiwania rękoma.

Nawigowanie po środowisku odbywa się natomiast na kilka sposobów – można zdecydować się zarówno na standardowy, płynny sposób poruszania się, jak i na typową dla gier VR teleportację na niewielkie odległości.

Kwestie techniczne

Half-Life 2: VR oferuje odświeżony interfejs, który dostosowano do specyfiki zestawów VR, a także poprawioną oprawę graficzną – poszczególne lokacje wzbogacono o oświetlenie HDR oraz cienie w wysokiej rozdzielczości. Modyfikacja jest dystrybuowana za darmo i oczywiście wymaga do działania podstawowej wersji Half-Life 2 oraz obu epizodów stworzonych przez Valve.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.1 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Gry podobne do Half-Life 2: VR

Wymagania wiekowe Half-Life 2: VR

16+

Half-Life 2 wkrótce w wirtualnej rzeczywistości
Half-Life 2 wkrótce w wirtualnej rzeczywistości

wiadomość12 maja 2017

Na Steam Greenlight pojawił się mod do Half-Life 2, który umożliwi rozgrywkę w wirtualnej rzeczywistości. Data wydania nie jest jeszcze znana, jednak z pewnością Half-Life 2 VR pozwoli na zabawę przy użyciu najnowszych wersji gogli HTC Vive i Oculus Rift.