Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2019, 12:46

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano kontynuację Detective Pikachu i Pokemon Masters

Zapowiedziano grę Pokemon Masters oraz kontynuację przygodówki Detective Pikachu. W planach są również aplikacje Pokemon HOME i Pokemon Sleep powiązane z Pokemon GO. Wszystkie te nowości ujawniono podczas konferencji zorganizowanej przez firmę The Pokemon Company w Tokio.

Wśród zapowiedzianych projektów znalazło się mobilne Pokemon Masters. - Zapowiedziano kontynuację Detective Pikachu i Pokemon Masters - wiadomość - 2019-05-29
Wśród zapowiedzianych projektów znalazło się mobilne Pokemon Masters.

Firma The Pokemon Company zorganizowała konferencję, podczas której ujawniono masę nowych projektów z Pikachu i pokrewnymi mu stworkami w rolach głównych.

Pokemon Masters

W trakcie konferencji zapowiedziano grę Pokemon Masters, która zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Niestety, poskąpiono konkretów. Wiemy, że rozgrywka będzie koncentrowała się na bitwach między stworkami. W produkcji znajdziemy słynnych trenerów ze wszystkich wcześniejszych odsłon marki, którym towarzyszyć będą kojarzone z nimi pokemony.

Za projekt odpowiada studio DeNA. Więcej informacji ujawnionych zostanie w przyszłym miesiącu.

Kontynuacja Detective Pikachu

Ogłoszono również, że trwają prace nad kontynuacją Detective Pikachu, czyli detektywistycznej przygodówki z zeszłego roku.

Pierwowzór ukazał się wyłącznie na konsolę przenośną 3DS. Natomiast druga część powstaje tylko z myślą o Nintendo Switch. Fabularnie będzie to bezpośrednia kontynuacja Detective Pikachu i dokończy nierozwiązane wątki z tej gry.

Pokemon HOME

Ciekawie zapowiada się również projekt Pokemon HOME. Będzie to usługa, która połączy większość obecnych produkcji z serii. Zalogują się do niej użytkownicy Pokemon Bank na 3DS, mobilnego Pokemon GO oraz dostępnych na Nintendo Switch Pokemon: Let's Go, Pikachu! i Pokemon: Let's Go, Eevee!, jak również zmierzających na tę konsolę Pokemon Sword oraz Pokemon Shield. Wszyscy oni otrzymają możliwość wymieniania się stworkami. Aplikacja pozwoli również na zarządzanie naszą kolekcją pokemonów.

Pokemon HOME ukaże się w przyszłym roku na Nintendo Switch oraz systemy mobilne iOS i Android. Użytkownicy 3DS otrzymają dostęp do tej usługi bezpośrednio przez Pokemon Bank.

Pokemon Sleep

Innym nowym projektem okazało się Pokemon Sleep. Będzie to mobilna aplikacja, w której rozgrywka połączona zostanie z systemem śledzącym nasz czas spania oraz godziny zasypiania i pobudek.

Wydaniu aplikacji towarzyszyć ma premiera nowego urządzenia znanego jako Pokemon GO Plus +, które posiadać będzie czujniki pozwalające dokładniej śledzić wspomniane aspekty życia. Zabawkę będziemy mogli również wykorzystać w czasie dnia do łapania stworków w Pokemon GO.

  1. Oficjalna strona marki Pokemon