Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 listopada 2017, 13:30

autor: Adrian Werner

Pocket City - mobilna strategia ekonomiczna bez mikropłatności na pierwszym zwiastunie

Studio Codebrew Games opublikowało pierwszy zwiastun Pocket City, czyli obiecującej mobilnej strategii ekonomicznej, w której nie uświadczymy żadnych mikropłatności.

POCKET CITY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Codebrew Games
  2. Wydawca: Codebrew Games
  3. Gatunek: strategia ekonomiczna
  4. Platformy: iOS, AND
  5. Data premiery: 2018 r.

Studio Codebrew Games wypuściło pierwszy zwiastun mobilnej strategii ekonomicznej Pocket City i gra prezentuje się na nim uroczo. Produkcja zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android, a premiera ma nastąpić w przyszłym roku. Twórca (nad projektem pracuje samodzielnie jedna osoba) rozważa również opracowanie wersji pecetowej.

Co ciekawe, w przeciwieństwie do zdecydowanej większości mobilnych strategii ekonomicznych, w Pocket City nie znajdziemy żadnych mikropłatności. Autor postawi na model premium, w ramach którego jedynym wydatkiem będzie jednorazowy zakup gry. Dodatkowo dostępna też będzie odrębna darmowa wersja, także pozbawiona mikropłatności, ale z reklamami, za oglądanie których otrzymamy wirtualne nagrody. Edycja darmowa w założeniu ma umożliwić nam przetestowanie projektu i podjęcie decyzji o ewentualnym zakupie pełnego wydania.

Pocket City - mobilna strategia ekonomiczna bez mikropłatności na pierwszy zwiastunie - ilustracja #1

W Pocket City wcielimy się w nowo mianowanego burmistrza niewielkiego miasteczka i naszym zadaniem ma być przeobrażenie go w tętniącą życiem metropolię. Podczas zabawy będziemy konstruowali dzielnice mieszkalne, komercyjne i przemysłowe, tworzyli parki oraz inne obiekty rekreacyjne, jak również walczyli z przestępczością i katastrofami naturalnymi.

Gracze będą musieli starannie planować rozwój miasta, gdyż np. postawienie osiedla zaraz obok fabryki negatywnie wpłynie na poziom zadowolenia mieszkańców. Podczas zabawy konieczne ma być także dbanie m.in. o środowisko, rynek pracy oraz dochody lokalnej społeczności.

Zabawę uatrakcyjnią misje, których wypełnianie zapewni dostęp do przydatnych zdolności i specjalnych budynków. Ponadto w mieście mieszkać ma sporo konkretnych postaci, np. doradców czy kryminalistów, i nasze interakcje z nimi wpłyną na rozwój całej metropolii.

  1. Oficjalna strona gry