Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Pocket City (AND)

Pocket City

Pocket City to mobilna strategia ekonomiczna o zarządzaniu miastem. Gracz musi konstruować nowe dzielnice i system dróg, dbać o gospodarkę, rynek pracy i ochronę środowiska, jak również radzić sobie z różnorodnymi katastrofami naturalnymi.

Strategiczne | ekonomiczne | widok izometryczny | budowa miasta

Okładka Pocket City (AND)

data premiery gry:

31lip2018

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pocket City to opracowana z myślą o systemie AND i iOS strategia ekonomiczna autorstwa studia Codebrew Games. Produkcja korzysta z modelu premium, w ramach którego nie pojawiają się żadne mikropłatności i jedynym wydatkiem jest jednorazowy zakup gry. Dodatkowo dostępna jest także odrębna darmowa wersja próbna, również pozbawiona mikropłatności, ale z reklamami, za oglądanie których otrzymujemy wirtualne nagrody.

Mechanika

W grze wcielamy się w nowo mianowanego burmistrza niewielkiego miasteczka. Naszym zadaniem jest przeobrażenie mieściny w tętniącą życiem metropolię. Podczas zabawy musimy konstruować dzielnice mieszkalne, komercyjne i przemysłowe, tworzyć parki oraz inne obiekty rekreacyjne, jak również walczyć z przestępczością i katastrofami naturalnymi, takimi jak pożary czy tornada.

W wydanym na platformę AND i iOS Pocket City gracze muszą starannie planować rozwój miasta, gdyż np. postawienie osiedla zaraz obok fabryki negatywnie wpłynie na poziom zadowolenia mieszkańców. Podczas zabawy konieczne jest także dbanie m.in. o środowisko, rynek pracy oraz dochody lokalnej społeczności. Trzeba również opracować system dróg, tak aby komunikacja w metropolii przebiegała sprawnie i szybko.

Zabawę uatrakcyjniają misje, których wypełnianie zapewnia dostęp do przydatnych zdolności i specjalnych budynków. Ponadto w mieście mieszka sporo konkretnych postaci, np. doradców czy kryminalistów, i nasze interakcje z nimi wpływają na rozwój całej metropolii.

Kwestie techniczne

Pocket City oferuje atrakcyjną grafikę wykonaną w pełnym jasnych kolorów, lekko kreskówkowym stylu, gdzie miasto ukazane jest w widoku izometrycznym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Pocket City

Wymagania wiekowe Pocket City

odpowiednia dla każdego wieku

Pocket City - mobilny city builder bez mikropłatności debiutuje na rynku
Pocket City - mobilny city builder bez mikropłatności debiutuje na rynku

wiadomość31 lipca 2018

Na rynku zadebiutowała gra Pocket City - mobilna strategia ekonomiczna od jednoosobowego studia Codebrew Games. Tytuł można zakupić za pełną cenę 22,99 złotych lub bawić się w wersji darmowej z reklamami. Produkcja nie posiada żadnych mikropłatności.

Pocket City - mobilna strategia ekonomiczna bez mikropłatności na pierwszym zwiastunie
Pocket City - mobilna strategia ekonomiczna bez mikropłatności na pierwszym zwiastunie

wiadomość30 listopada 2017

Studio Codebrew Games opublikowało pierwszy zwiastun Pocket City, czyli obiecującej mobilnej strategii ekonomicznej, w której nie uświadczymy żadnych mikropłatności.

iOS
AND