Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 31 lipca 2018, 15:15

autor: AlexB

Pocket City - mobilny city builder bez mikropłatności debiutuje na rynku

Na rynku zadebiutowała gra Pocket City - mobilna strategia ekonomiczna od jednoosobowego studia Codebrew Games. Tytuł można zakupić za pełną cenę 22,99 złotych lub bawić się w wersji darmowej z reklamami. Produkcja nie posiada żadnych mikropłatności.

Domorośli burmistrzowie współczesnych miast mieli już nieraz okazję sprawdzić swoje umiejętności, chociażby w Cities: Skylines czy cyklu SimCity. Jednak porządnych city builderów nigdy za wiele, zwłaszcza takich, w które można zagrać w niemalże dowolnym miejscu na Ziemi. Jeśli szukacie tego typu pozycji, powinniście zwrócić uwagę na Pocket City. Ta stworzona przez jednoosobowe studio Codebrew Games strategia ekonomiczna, o której po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć pod koniec listopada ubiegłego roku, zadebiutowała na urządzeniach z systemami Android oraz iOS.

Pocket City może się pochwalić prostą i przejrzystą grafiką. - Pocket City - mobilny city builder bez mikropłatności debiutuje na rynku - wiadomość - 2018-07-31
Pocket City może się pochwalić prostą i przejrzystą grafiką.

Pocket City jest tytułem dość wyjątkowym na rynku produkcji mobilnych. Nie jest on bowiem dystrybuowany jak większość z nich – za darmo z mikropłatnościami. Tych ostatnich w ogóle w produkcji Codebrew Games nie uświadczymy. Zamiast tego twórca sprzedaje swój produkt po pełnej cenie – 22,99 złotych w Google Play lub 4,99 dolarów (około 18 złotych) w App Store. Jeśli to dla nas za dużo, na tej pierwszej platformie istnieje również opcja pobrania Pocket City Free, które jest dostępne bezpłatnie. Musimy się jednak liczyć z koniecznością oglądania reklam.

Pod względem rozgrywki Pocket City jest dość standardowym city builderem. Wcielamy się w nim w burmistrza, którego zadaniem jest zaprojektowanie sprawnie działającego miasta. Podstawą jest stworzenie systemu dróg i stawianie dzielnic mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych – oczywiście z głową, by obywatele metropolii nie musieli narzekać na hałasy i niezbyt przyjemne zapachy z fabryk. Gdy to będziemy mieli już za sobą, trzeba zająć się tworzeniem parków i innych obiektów rekreacyjnych, walką z przestępczością, nadzorowaniem finansów, dbaniem o środowisko oraz rynek pracy itp. Od czasu do czasu nasze miasto mogą nawiedzić klęski żywiołowe, ze skutkami których musimy sobie poradzić.

Zabawę w Pocket City urozmaicają również różne zadania, których wykonanie odblokowuje dostęp do specjalnych umiejętności lub budynków. Ponadto w trakcie gry możemy wchodzić w interakcję z rozmaitymi mieszkańcami należącymi do szerokiej gamy grup społecznych. Nasze relacje z nimi wpływają na rozwój miasta.

Choć Pocket City jest dostępne na razie wyłącznie na urządzeniach mobilnych, niewykluczone, że w przyszłości wyjdzie również na PC. Na razie jednak nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat tej wersji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Pocket City

Pocket City