Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 31 lipca 2018, 15:15

autor: AlexB

Pocket City - mobilny city builder bez mikropłatności debiutuje na rynku

Na rynku zadebiutowała gra Pocket City - mobilna strategia ekonomiczna od jednoosobowego studia Codebrew Games. Tytuł można zakupić za pełną cenę 22,99 złotych lub bawić się w wersji darmowej z reklamami. Produkcja nie posiada żadnych mikropłatności.

Domorośli burmistrzowie współczesnych miast mieli już nieraz okazję sprawdzić swoje umiejętności, chociażby w Cities: Skylines czy cyklu SimCity. Jednak porządnych city builderów nigdy za wiele, zwłaszcza takich, w które można zagrać w niemalże dowolnym miejscu na Ziemi. Jeśli szukacie tego typu pozycji, powinniście zwrócić uwagę na Pocket City. Ta stworzona przez jednoosobowe studio Codebrew Games strategia ekonomiczna, o której po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć pod koniec listopada ubiegłego roku, zadebiutowała na urządzeniach z systemami Android oraz iOS.

Pocket City może się pochwalić prostą i przejrzystą grafiką. - Pocket City - mobilny city builder bez mikropłatności debiutuje na rynku - wiadomość - 2018-07-31
Pocket City może się pochwalić prostą i przejrzystą grafiką.

Pocket City jest tytułem dość wyjątkowym na rynku produkcji mobilnych. Nie jest on bowiem dystrybuowany jak większość z nich – za darmo z mikropłatnościami. Tych ostatnich w ogóle w produkcji Codebrew Games nie uświadczymy. Zamiast tego twórca sprzedaje swój produkt po pełnej cenie – 22,99 złotych w Google Play lub 4,99 dolarów (około 18 złotych) w App Store. Jeśli to dla nas za dużo, na tej pierwszej platformie istnieje również opcja pobrania Pocket City Free, które jest dostępne bezpłatnie. Musimy się jednak liczyć z koniecznością oglądania reklam.

Pod względem rozgrywki Pocket City jest dość standardowym city builderem. Wcielamy się w nim w burmistrza, którego zadaniem jest zaprojektowanie sprawnie działającego miasta. Podstawą jest stworzenie systemu dróg i stawianie dzielnic mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych – oczywiście z głową, by obywatele metropolii nie musieli narzekać na hałasy i niezbyt przyjemne zapachy z fabryk. Gdy to będziemy mieli już za sobą, trzeba zająć się tworzeniem parków i innych obiektów rekreacyjnych, walką z przestępczością, nadzorowaniem finansów, dbaniem o środowisko oraz rynek pracy itp. Od czasu do czasu nasze miasto mogą nawiedzić klęski żywiołowe, ze skutkami których musimy sobie poradzić.

Zabawę w Pocket City urozmaicają również różne zadania, których wykonanie odblokowuje dostęp do specjalnych umiejętności lub budynków. Ponadto w trakcie gry możemy wchodzić w interakcję z rozmaitymi mieszkańcami należącymi do szerokiej gamy grup społecznych. Nasze relacje z nimi wpływają na rozwój miasta.

Choć Pocket City jest dostępne na razie wyłącznie na urządzeniach mobilnych, niewykluczone, że w przyszłości wyjdzie również na PC. Na razie jednak nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat tej wersji.