Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 31 lipca 2018, 14:57

autor: Jiker

List otwarty Strażników Galaktyki w obronie Jamesa Gunna

Strażnicy Galaktyki nie ustają we wspieraniu Jamesa Gunna. Reżyser hitowej serii Marvela, odsunięty przez Disneya od dalszych prac nad serią Guardian of the Galaxy, doczekał się od nich kilku ciepłych słów w formie listu otwartego.

Afera tweetowa z Jamesem Gunnem w roli głównej doczekała się ciągu dalszego. Po tym, jak reżysera cyklu Guardians of the Galaxy wsparli współpracujący z nim aktorzy, główni członkowie obsady hitowej serii Marvela wystosowali list otwarty. Jego adresetami są fani oraz przyjaciele Strażników Galaktyki.

James Gunn ze Strażnikami Galaktyki. - List otwarty Strażników Galaktyki w obronie Jamesa Gunna - wiadomość - 2018-07-31
James Gunn ze Strażnikami Galaktyki.

Podpisani pod listem Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Karen Gillan, Bradley Cooper, Sean Gunn, Vin Diesel, Pom Klementieff i Michael Rooker „w pełni wspierają Jamesa Gunna”, po raz kolejny zapewniając, że decyzja wytwórni Disney o zerwaniu współpracy z twórcą Strażników Galaktyki była dla nich szokiem.

Jak zaznaczają sami zainteresowani, list nie ma na celu tłumaczyć dawnych posunięć Gunna, a konkretnie niewybrednych żartów, jakimi przed laty raczył swoich czytelników na Twitterze (zahaczających o tematy pedofilii i gwałtu), a które to okazały się głównym powodem działań podjętych przez Disneya. Aktorzy i aktorki współtworzący z Gunnem jedną z najciekawszych marvelowskich serii zapewniają jedynie, że praca na planie Strażników Galaktyki była dla nich wielkim honorem oraz przyjemnością, i wierzą, że przeprosiny reżysera – wyrażone zarówno kiedyś, jak i powtórzone po latach – były jak najbardziej autentyczne.

Aktorzy wyrazili również nadzieję na dalszą współpracę z Gunnem i liczą na to, że jego sprawa nie znalazła jeszcze finału, mając nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie konfliktu. Jeśli wziąć pod uwagę fakt, że wyreżyserował on obydwie ciepło przyjęte części Strażników Galaktyki i w przyszłym roku miał stanąć za kamerą trzeciej części cyklu, byłoby to rozwiązanie najlepsze. Można się jednak spodziewać, że namówienie Disneya do zmiany decyzji będzie wyjątkowo trudne. Pełną treść listu znajdziecie tutaj.

  1. Oficjalna strona Marvela
  2. Oficjalna strona firmy Disney
filmy i serialeDisney Marvel Strażnicy Galaktyki ekranizacje komiksów Chris Pratt Strażnicy Galaktyki vol. 2