Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 sierpnia 2018, 10:25

Strażnicy Galaktyki vol. 3 - produkcja wstrzymana

W wyniku zamieszania powstałego przez zwolnienie reżysera Jamesa Gunna, firmy Disney i Marvel Studios podjęły decyzję o wstrzymaniu prac nad trzecią częścią Strażników Galaktyki.

Zamieszania wokół Strażników Galaktyki ciąg dalszy. - Strażnicy Galaktyki vol. 3 - produkcja wstrzymana - wiadomość - 2018-08-27
Zamieszania wokół Strażników Galaktyki ciąg dalszy.

Po tym, jak miesiąc temu odgrzebano opublikowane przed laty w serwisie Twitter wiadomości reżysera Strażników Galaktyki Jamesa Gunna, w których rzucał on bardzo niewybredne żarty zahaczające o tematy pedofilii i gwałtu, przedstawiciele Disneya poinformowali o natychmiastowym zakończeniu dalszej współpracy z filmowcem. Główni członkowie obsady hitowej serii Marvela wystosowali list otwarty w obronie reżysera, jednak najwyraźniej nie przyniósł on oczekiwanego efektu w postaci ponownego zatrudnienia Gunna.

Zgodnie z informacjami opublikowanym przez portal Hollywood Reporter, prace nad trzecią częścią Strażników Galaktyki zostały wstrzymane aż do odwołania. Marvel i Disney póki co nie komentują tych doniesień. Podobno w związku ze zwolnieniem Jamesa Gunna, również część innych osób, które pracowały nad filmem, dostała zielone światło na rozwiązanie kontraktu i szukanie innych projektów.

Marvel i Disney jeszcze nigdy nie mieli takich problemów ze swoimi filmami. - Strażnicy Galaktyki vol. 3 - produkcja wstrzymana - wiadomość - 2018-08-27
Marvel i Disney jeszcze nigdy nie mieli takich problemów ze swoimi filmami.

Strażnicy Galaktyki vol. 3 nie mieli jeszcze oficjalnie ustalonej daty premiery, ale wstępne przygotowania do realizacji produkcji już trwały. Scenariusz był gotowy, preprodukcja miała ruszyć jesienią, początek zdjęć zaplanowano na styczeń. Według Hollywood Reporter przedstawiciele studia spotkali się z reżyserem Thor: Ragnarok, Taiką Waititim, ale nie wiadomo, jaki był temat rozmowy. Waititi był przez fanów wskazywany jako ewentualne zastępstwo za dotychczasowego reżysera trzeciej odsłony Strażników Galaktyki.

James Gunn w swoim dorobku reżyserskim ma m.in. horror z domieszką czarnej komedii Robale z 2006 roku, film superbohaterski z Ellen Page Super oraz serial internetowy PG Porn. Dla Marvela wyreżyserował on dwie części Strażników Galaktyki i w przyszłym roku miał stanąć za kamerą trzeciej odsłony cyklu. Aktualnie nie wiadomo, czy ktoś zajmie jego miejsce, ani czy jego następca skorzysta z napisanego przez Gunna scenariusza.