Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 sierpnia 2018, 10:51

autor: Osti

Strzelanina na Florydzie podczas turnieju Madden NFL 19 – są ofiary śmiertelne

Podczas turnieju gier wideo w Jacksonville na Florydzie doszło do strzelaniny, w trakcie której zginęły co najmniej trzy osoby.

Jednostki policji przez kilka godzin przeczesywały okolicę w poszukiwaniu ofiar i potencjalnych kolejnych sprawców. - Strzelanina na Florydzie podczas turnieju Madden NFL 19 – są ofiary śmiertelne - wiadomość - 2018-08-27
Jednostki policji przez kilka godzin przeczesywały okolicę w poszukiwaniu ofiar i potencjalnych kolejnych sprawców.

Podczas niedzielnego turnieju Madden NFL 19 w centrum handlowym w Jacksonville na Florydzie uzbrojony napastnik zabił dwie osoby, po czym odebrał sobie życie. Świadkowie na miejscu usłyszeli około 20 wystrzałów, według szeryfa lokalnej policji rannych zostało 11 osób. Wszystkie znajdują się już w szpitalu, a ich stan jest stabilny.

Sprawcą tragedii jest 24-letni David Katz, którego motywy pozostają nieznane. Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji, był uczestnikiem turnieju. Przegrana w jednym z meczów miała rozwścieczyć go do tego stopnia, że wyjął pistolet i zaczął strzelać do graczy oraz kibiców.

Policja szybko zabezpieczyła okolice centrum rozrywkowego w Jacksonville . - Strzelanina na Florydzie podczas turnieju Madden NFL 19 – są ofiary śmiertelne - wiadomość - 2018-08-27
Policja szybko zabezpieczyła okolice centrum rozrywkowego w Jacksonville .

Katz przyjechał do Jacksonville, aby uczestniczyć w transmitowanych online rozgrywkach turnieju popularnej w USA gry Madden NFL 19, symulującej mecze ligi futbolu amerykańskiego NFL. Producent tytułu, firma Electronic Arts, podała w oświadczeniu, że współpracuje z władzami przy "ustalaniu faktów". Był to już trzeci przypadek strzelaniny w miejscu publicznym na Florydzie w ciągu ostatnich dwóch lat. W lutym w strzelaninie w szkole średniej w Parkland zginęło 17 osób. Dwa lata temu uzbrojony napastnik zabił 49 osób w klubie nocnym w Orlando.

Turniej, w trakcie którego doszło do strzelaniny, transmitowany był w serwisie Twitch. Dlatego do sieci trafił kontrowersyjny film, w którym słychać przebieg wydarzenia.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.