Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCXONEPS4
Okładka Madden NFL 19 (PC)

Madden NFL 19

Kolejna część popularnego cyklu symulatorów futbolu amerykańskiego, w którym kierujemy licencjonowanymi i realistycznie odwzorowanymi drużynami oraz zawodnikami. Podobnie jak wszystkie poprzednie części, gra Madden NFL 19 została stworzona przez studio EA Sports.

Sportowe | futbol amerykański | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | Xbox Game Pass | EA Play

Okładka Madden NFL 19 (PC)

data premiery gry:

10sie2018

PS4 XONE PC

Opracowana z myślą o PC, PS4 i XONE, kolejna odsłona niezwykle popularnej (szczególnie w USA) serii symulatorów futbolu amerykańskiego od EA Sports, której pierwsza część ukazała się na rynku w 1997 roku (nie licząc tutaj pradziada w postaci John Madden Football z 1989 r.). Gracze ponownie otrzymują możliwość rozgrywania meczów, spotkań i turniejów z udziałem licencjonowanych drużyn. Produkcja oferuje tryby przewidziane zarówno dla pojedynczego gracza, jak i kilku osób.

Mechanika

Madden NFL 19 jest kompleksowym symulatorem futbolu amerykańskiego. Jak przystało na gry należące do tego cyklu, gracze otrzymują możliwość rozgrywania meczów, spotkań i turniejów z udziałem licencjonowanych drużyn amerykańskiej ligi NFL. Spotkania są realistyczne i do złudzenia przypominają zmagania prawdziwych sportowców. Studio EA Sports dokonało kilku zmian względem poprzedniej odsłony. Ich wprowadzeniu przyświecały dwa cele: poprawienie kontroli nad zawodnikami oraz zwiększenie immersji.

W tej pierwszej kwestii pomaga nowy system poruszania się, dzięki któremu mamy możliwość m.in. znacznie sprawniejszego wykonywania nagłych zwrotów. Równocześnie wprowadzono mechanikę Acceleration Burst – korzystanie z niej powoduje, że dany zawodnik rozpędza się maksymalnie, ale traci możliwość znacznego wpływania na kierunek biegu bez utraty prędkości. Twórcy zwiększyli także unikatowość poszczególnych graczy, dzięki czemu powinni oni zachowywać się na boisku w zauważalnie odmienny sposób. Dodatkowo, dzięki systemowi Mid-Air Collision oraz licznym, pomniejszym poprawkom ułatwiono łapanie odległych piłek.

Widowiskowość i immersję spotkań w Madden NFL 19 na PC, PS4 i XONE zwiększono poprzez dodanie nowych manewrów i ruchów specjalnych, takich jak One Cut (umożliwia odpalenie szybszego Acceleration Burst w kluczowym momencie – pod warunkiem odpowiedniego jego wyczucia), Strafe Burst (manewr defensywny, działający podobnie do One Cut i stanowiący dla niego kontrę) czy Hit the Hole (umożliwia łatwiejsze znalezienie miejsca pomiędzy innymi zawodnikami, kiedy kontrolujemy gracza niosącego piłkę).

Tryby gry

W Madden NFL 19 na PC, PS4 i XONE możemy grać samotnie albo w towarzystwie innych osób. Do dyspozycji mamy tryby kariery (w ich ramach możemy poprowadzić pojedynczego zawodnika lub cały zespół), a także szeroki wybór rozgrywek wieloosobowych. Rozgrywki ponownie możemy prowadzić także w ramach trybu Madden Ultimate Team, przy czym twórcy dokonali sporych poprawek w systemie Power Up Players, poprzez dodanie nowej, wewnętrznej waluty (nazwanej „trening”) a także uproszczenie samych wzmocnień (nie musimy już przechodzić do setów i wybierać ścieżek – od razu widzimy, jakie ulepszenia są dostępne dla danego gracza). Rozwijanie swoich zawodników jest teraz prostsze niż w poprzedniej odsłonie cyklu.

Kwestie techniczne

Dzięki wykorzystaniu nowej odsłony silnika Frostbite, a także autorskiej technologii Real Players Motion, omawiany tytuł charakteryzuje się wysoce realistyczną i pełną detali oprawą graficzną. Modele i animacje zarówno zawodników, jak i stadionów prezentują najwyższy, światowy poziom. Rozgrywkom towarzyszy profesjonalny komentarz sportowy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Oczekiwania czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Madden NFL 19

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Madden NFL 19

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-4350 3.6 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • 40 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10
Sierpień w USA pod sztandarem NFL Madden 19
Sierpień w USA pod sztandarem NFL Madden 19

wiadomość19 września 2018

W sierpniu amerykański rynek gier należał do Madden NFL 19, które zgodnie z tradycją serii było najlepiej sprzedającym się tytułem w minionym miesiącu. Dobrze poradziły sobie też PlayStation 4 oraz Nintendo Switch, a spory sukces odniosły miniaturowe retrokonsole.

EA zakłada Jacksonville Tribute, pierwsze wydarzenie w No Man’s Sky i inne wieści
EA zakłada Jacksonville Tribute, pierwsze wydarzenie w No Man’s Sky i inne wieści

wiadomość31 sierpnia 2018

Dziś piszemy o założeniu funduszu na rzecz ofiar strzelaniny w Jacksonville, pierwszym społecznościowym wydarzeniu w No Man’s Sky, trybie „samotnego wilka” w Hunt: Showdown, tajemniczej zapowiedzi The Binding of Isaac: Repentance oraz wydarzeniu Ghillie Crossing w PUBG. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PS4
XONE
PC