Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2018, 13:29

autor: Movis

EA zakłada Jacksonville Tribute, pierwsze wydarzenie w No Man’s Sky i inne wieści

Dziś piszemy o założeniu funduszu na rzecz ofiar strzelaniny w Jacksonville, pierwszym społecznościowym wydarzeniu w No Man’s Sky, trybie „samotnego wilka” w Hunt: Showdown, tajemniczej zapowiedzi The Binding of Isaac: Repentance oraz wydarzeniu Ghillie Crossing w PUBG. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

EA zakłada Jacksonville Tribute Fund

„To straszne wydarzenie nie będzie nas definiować, a tylko uczyni naszą społeczność mocniejszą.” - EA zakłada Jacksonville Tribute, pierwsze wydarzenie w No Man’s Sky i inne wieści - wiadomość - 2018-09-01
„To straszne wydarzenie nie będzie nas definiować, a tylko uczyni naszą społeczność mocniejszą.”

Na początku tego tygodnia Jacksonville na Florydzie znalazło się w wiadomościach z najgorszego z możliwych powodów – publicznej strzelaniny na turnieju Madden NFL 19. 24-letni napastnik zabił dwie osoby, po czym sam odebrał sobie życie. Firma Electronic Arts (wydawca gry oraz organizator rzeczonego turnieju) w krótkim oświadczeniu zapowiedziała założenie Jacksonville Tribute Fund – funduszu na rzecz ofiar tragedii oraz ich rodzin. Koncern sam przekazał już na rzecz organizacji milion dolarów i zachęca inne osoby do dalszych darowizn. Na 6 września zaplanowano zaś specjalną transmisję, mającą na celu wsparcie i zjednoczenie społeczności gry.

No Man’s Sky z pierwszym wydarzeniem społecznościowym

Polo otwiera sklep. - EA zakłada Jacksonville Tribute, pierwsze wydarzenie w No Man’s Sky i inne wieści - wiadomość - 2018-09-01
Polo otwiera sklep.

Aktualizacja NEXT do gry No Man’s Sky wydaje się przyciągać do rozgrywki nowe rzesze graczy, a tytuł w końcu zaczyna spełniać obietnice złożone przed premierą w 2016 roku. W niedawnej informacji deweloper Hello Games ogłasza rozpoczęcie pierwszego sezonu stałego wsparcia produkcji nową zawartością. Oznacza to cotygodniowe nowości oraz czasowe wydarzenia dla społeczności gry. Pierwszym eventem jest zadanie zlecane przez Specjalistę Polo, który wymieni wydobyte przez graczy „dziwne obiekty” na specjalną walutę quicksilver. Zapłacimy nią za nowe elementy do rozbudowy bazy, opcje kosmetyczne dla postaci, a także niewidzianą wcześniej emotkę. Szczegóły odnajdziecie tutaj.

Hunt: Showdown z wydarzeniem Hunt Solo Event

Zwykły mecz Hunt: Showdown polega na dwuosobowych polowaniach na monstra nie z tego świata oraz ewentualnie na rozprawianiu się z rywalizującymi z nami drużynami. Firma Crytek postanowiła jednak poeksperymentować, udostępniając graczom czasowy tryb Hunt Solo Event. Jak można się domyślić, polega on na łowach bez czujnego druha u boku, bo o trofeum spiera się dziesięciu pojedynczych strzelców. Zmagania samotnych wilków potrwają do 6 września, a miejsca w rankingu przekładają się na atrakcyjne nagrody w grze, np. sporą ilość złota, bronie czy gadżety.

The Binding of Isaac: Repentance – DLC czy nowa gra?

Widzimy się na PAX. - EA zakłada Jacksonville Tribute, pierwsze wydarzenie w No Man’s Sky i inne wieści - wiadomość - 2018-09-01
Widzimy się na PAX.

The Binding of Isaac to roguelike z dość długą rynkową historią, poddany reedycji (Rebirth), przeniesiony na różnorodne platformy i obdarzony obszernymi dodatkami DLC (Afterbirth i Afterbirth+). Na twitterze odpowiedzialnego za grę studia Nicalis pojawiła się dość tajemnicza zapowiedź projektu The Binding of Isaac: Repentance. Wiemy tak naprawdę tylko tyle, a krótki materiał zaprasza widza do odwiedzenia stoiska autorów na konwencie PAX West (który odbywa się w ten weekend). Nie wiadomo, czy ma być to kolejny dodatek, czy może całkowicie nowy rozdział serii. Niektórzy fani zwrócili jednak uwagę, że logo jest podobne do stylizacji Binding of Isaac: Antibirth – nieoficjalnego rozszerzenia stworzonego przez fanów gry.

PUBG – wydarzenie Ghillie Crossing powraca

Kusze w dłoń. - EA zakłada Jacksonville Tribute, pierwsze wydarzenie w No Man’s Sky i inne wieści - wiadomość - 2018-09-01
Kusze w dłoń.

Dziś rano rozpoczęło się weekendowe wydarzenie Event Mode w strzelance PUBG. Znowu mamy do czynienia z „odgrzanym” pomysłem, bo na tapecie po raz drugi znalazło się Ghillie Crossing. Jak sama nazwa wskazuje, na terenie walk dość łatwo znaleźć można snajperski strój maskujący Ghillie, więc znalezienie przeciwnika może okazać się wyjątkowo trudne. Jeszcze trudniejsza będzie zaś eliminacja wrogów, bo do dyspozycji zawodników oddano jedynie bronie do walki wręcz, granaty oraz kusze. Gracze nie znajdą też na mapie żadnych pojazdów, a pierwsza biała strefa zawsze będzie umieszczona w centrum mapy. Miłego polowania.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. World of Tanks: Mercenaries
 2. Two Point Hospital
 3. Naruto to Boruto: Shinobi Striker
 4. Seers Isle
 5. Lonely Mountains: Downhill
 6. Levelhead
 7. Hell Warders
 8. Downward Spiral: Horus Station
 9. Subnautica: Below Zero
 10. Alter Cosmos
 11. Wasteland 2
 12. Total War Saga: Thrones of Britannia

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Unknown Fate gamescom 2018
 2. Two Point Hospital zwiastun na premierę
 3. Steel Division 2 zwiastun #2
 4. Spelunky 2 trailer
 5. SCUM premiera we wczesnym dostępie
 6. Green Hell zwiastun na premierę
 7. Cyberpunk 2077 E3 demo gameplay (PL)
 8. Yakuza Kiwami 2 zwiastun na premierę
 9. Rune data premiery
 10. Orphan zwiastun na premierę
 11. Onimusha: Warlords trailer #1
 12. Fear the Wolves premiera wczesnego dostępu
 13. Far Cry 5: Zombie atakują zwiastun na premierę
 14. Destiny 2: Porzuceni zwiastun na premierę
 15. Spider-Man relacje
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach