Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Seers Isle (PC)
OkładkaSeers Isle (PC)

Seers Isle PC

Gra typu visual novel, której akcja ma miejsce w fantastycznej wersji średniowiecznej północnej Europy. Gracze śledzą losy młodych szamanów przybyłych na tajemniczą wyspę. Seers Isle jest dziełem niezależnego francuskiego studia Nova-box.

Przygodowe | fantasy | visual novel | indie | wikingowie

Seers Isle Premiera PC

18września2018

Steam

18września2018

producent: Nova-box wydawca: Nova-box Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Seers Isle to gra typu visual novel stworzona przez niewielkie francuskie studio Nova-box, które wypuściło wcześniej inny projekt tego typu – Along the Edge. Opisywana produkcja ukazała się na platformie PC.

Fabuła

Akcja gry została osadzona w fantastycznej wersji średniowiecznej północnej Europy. Grupa początkujących szamanów przybywa na świętą wyspę, gdzie mają się zapoznać z magią. Najpierw muszą jednak odnaleźć w dziczy swoich duchowych przewodników nazywanych Seers. Szybko okazuje się, że z pozoru opustoszałe miejsce skrywa rozmaite sekrety oraz główną zagadkę – rogatą kobietę, nawiedzającą bohaterów w snach.

Mechanika

Gry typu visual novel charakteryzują się minimalistycznym podejściem do rozgrywki. Główną atrakcją jest bowiem opowiadana historia, którą poznajemy poprzez czytanie dialogów. W Seers Isle śledzimy losy kilku osób, w tym głównej bohaterki. Podczas zabawy dokonujemy rozmaitych wyborów – czasami o mniejszym, a czasami o większym znaczeniu. Każda decyzja wpływa na dalszy przebieg historii oraz jej zakończenie. W związku z tym rozgrywka zachęca do powtarzania przygody i podążania innymi ścieżkami.

Kwestie techniczne

Twórcy Seers Isle inspirowali się europejskimi komiksami, co widać m.in. w formie dialogów, przypominającą klasyczne „dymki”. Ponadto samym stylem graficznym gra stara się nawiązywać do niektórych dzieł ze Starego Kontynentu. Na jej potrzeby deweloperzy przygotowali setki ręcznie rysowanych ilustracji. Swoje trzy grosze dorzuca dynamicznie zmieniająca się ścieżka dźwiękowa, która dopasowuje się do dokonywanych przez nas wyborów i nastroju panującego podczas każdej ze scen.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3.8 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Seers Isle cena w dniu premiery: 46,99 PLN

Wymagania wiekowe Seers Isle: 16+

Seers Isle Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7