Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Downward Spiral: Horus Station (PC)

Downward Spiral: Horus Station

Strzelanka science fiction z elementami gier logicznych i eksploracyjnych przygodówek. W Downward Spiral: Horus Station gracze trafiają na opuszczoną stację kosmiczną, która skrywa wiele tajemnic i niebezpieczeństw.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | elementy przygodowe | kooperacja | Oculus Rift | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Downward Spiral: Horus Station (PC)

data premiery gry:

31maj2018

PC

18wrz2018

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Downward Spiral: Horus Station to gra na platformę PC i PS4 stworzona przez 3rd Eye Studios. Deweloper został założony w 2016 roku i zrzesza byłych pracowników takich firm jak Remedy Entertainment, Unity Technologies, Bugbear Entertainment, RedLynx i Moon Studios, którzy pracowali wcześniej m.in. przy grach Alan Wake, Halo 5: Guardians i Ori and the Blind Forest.

Fabuła

Gra opowiada o przygodach członków misji badawczej wysłanej na porzuconą stację kosmiczną. Naszym zadaniem jest jej zbadanie i odkrycie wszystkich kryjących się w niej tajemnic. Deweloperzy nie podają jednak historii na tacy i opowiadają ją przy pomocy środowiska. W produkcji nie ma bowiem dialogów czy scenek przerywnikowych – szczegóły poznajemy poprzez obserwację kolejnych pomieszczeń, łączenie faktów i dopowiadanie sobie reszty.

Mechanika

Downward Spiral: Horus Station można przypisać do gatunku zręcznościowych strzelanek FPP, choć nie do końca odda to jej naturę. Podczas rozgrywki liczy się bowiem nie tylko walka z zagrożeniem, ale też drobiazgowa eksploracja i rozwiązywanie zagadek. Ponieważ akcja rozgrywa się w zerowej grawitacji, gracze mogą poruszać się wedle uznania w pionie i poziomie - nic nie stoi na przeszkodzie, by podlecieć np. pod sufit. W tym celu wykorzystujemy urządzenia odpowiadające za ruch oraz odbijanie się od elementów otoczenia.

Oprócz nas na stacji znajdują się głównie maszyny, np. drony. Często nie mają one przyjaznych zamiarów, więc by wyjść cało z opresji, należy używać narzędzi znalezionych podczas eksploracji. Nie są to typowe bronie, ale w walce całkiem nieźle sprawdza się np. spawarka łukowa czy pistolet na gwoździe. Co ciekawe, deweloperzy udostępnili opcję pozwalającą na całkowite usunięcie jakiegokolwiek zagrożenia. Produkcja zamienia się wtedy w spokojną przygodówkę skupiającą się tylko na poznawaniu tajemnic opuszczonej stacji kosmicznej.

Tryby gry

Kampanię fabularną Downward Spiral: Horus Station można przejść wspólnie z innym graczem w ramach trybu co-op. Dodatkowo przygotowano tryby PvP i PvE, w tym Deathmatch, Horde oraz Survivor. Bawić może się w nich do ośmiu osób naraz.

Kwestie techniczne

Downward Spiral: Horus Station posiada klimatyczną oprawę graficzną, którą możemy obserwować nie tylko na płaskim ekranie, ale również w ramach rzeczywistości wirtualnej. Produkcja oferuje bowiem możliwość zabawy przy użyciu takich urządzeń jak: PlayStation VR, Oculus Rift, HTC Vive i Windows Mixed Reality.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Downward Spiral: Horus Station

Klasyfikacja PEGI Downward Spiral: Horus Station

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Downward Spiral: Horus Station

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4590 3.3 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 970 / 4 GB Radeon R9 290 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
PC
PS4