Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PCSwitchXONE
Okładka Hell Warders (PC)

Hell Warders

Hybryda RPG-a akcji i gry typu tower defense, w której wcielamy się w jednego z tytułowych strażników i odpieramy kolejne ataki piekielnej armii. Hell Warders umożliwia nie tylko zabawę w pojedynkę, lecz także multiplayerowe zmagania w towarzystwie maksymalnie trójki graczy.

RPG | TPP | fantasy | tower defense | multiplayer | indie | kooperacja | RPG akcji

Okładka Hell Warders (PC)

data premiery gry:

21lut2019

PC PS4 Switch

20mar2019

XONE

Hell Warders jest hybrydą RPG-a akcji i produkcji typu tower defense. Za opracowaniem tego tytułu stoi niezależny zespół Anti Gravity Game Studios.

Fabuła

Hell Warders przenosi nas do fantastycznej krainy nękanej nieustannymi najazdami ze strony sił ciemności. Jak dotąd tytułowym Strażnikom udawało się odpierać kolejne ataki. Pewnej nocy rozpoczęła się jednak prawdziwa inwazja piekielnych hord i niewiele wskazuje na to, by i tym razem herosi mieli uporać się z zagrożeniem. Niemniej, waleczni wojownicy muszą spróbować stawić mu czoła.

Mechanika

W Hell Warders akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W trakcie rozgrywki wcielamy się w jednego z trzech tytułowych Strażników – do naszej dyspozycji oddano rycerza, strzelca wyposażonego w działko oraz specjalistę od materiałów wybuchowych. Produkcję podzielono na misje, podczas których trafiamy na zróżnicowane mapy i odpieramy następujące po sobie ataki piekielnych hord, biorąc czynny udział w starciach. Zwieńczeniem każdego z nich jest pojedynek z bossem imponującym nie tylko rozmiarami, lecz także odpornością na obrażenia i siłą ataku.

Nasz podopieczny nie jest bezbronny, gdyż towarzyszy mu armia składająca się z takich jednostek, jak łucznicy, rycerze, magowie oraz katapulty. Przed rozpoczęciem potyczki możemy zdecydować o ich rozmieszczeniu, a w miarę postępów zwiększamy ich potencjał bojowy. Kolejne zwycięstwa przynoszą także ulepszenia dla protagonisty – awansując na następne poziomy doświadczenia, zyskuje on dostęp do coraz potężniejszych umiejętności, perków i artefaktów.

Tryby gry

Hell Warders pozwala na zabawę w pojedynkę oraz na rozgrywkę w przeznaczonym dla maksymalnie czterech osób trybie współpracy.

Kwestie techniczne

Hell Warders posiada trójwymiarową grafikę przeciętnej jakości. Na uwagę zasługują jednak oryginalne projekty przeciwników, z przerażającymi bossami na czele.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 4,8 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Hell Warders

16+

Wymagania sprzętowe Hell Warders

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7950 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 4850 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

PC
PS4
XONE
Switch