Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPCXONEPS4
Okładka Alter Cosmos (Switch)

Alter Cosmos

Klasyczna dwuwymiarowa przygodówka point and click wykonana w komiksowym stylu, stworzona przez polskie studio Pyramid Games oraz grafika Łukasza Samsonowicza (pseudonim: Zimzonowicz). Wcielamy się w mutanta, który pragnie opuścić planetę rządzoną przez totalitarny system.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | 2D | elementy zręcznościowe | polskie | indie

Okładka Alter Cosmos (Switch)

data premiery gry:

10lip2018

PC

data nieogłoszona

Switch XONE PS4

Alter Cosmos to dwuwymiarowa przygodówka point and click, której akcja osadzona została w przyszłości na planecie rządzonej przez totalitarny system polityczny. Producentem gry jest polskie studio Pyramid Games z Lublina, które zajmuje się przede wszystkim grami na platformy mobilne. Projektantem strony wizualnej był Łukasz Samsonowicz (pseudonim: Zimzonowicz), artysta pracujący na co dzień nad ilustracjami komiksowymi, grafikami oraz plakatami. Twórcy tytułu inspirowali się filmami i serialami Obcy, Mad Max i The Walking Dead, postaciami komiksowymi, takimi jak Lobo, Batman, Wolverine, a także grą Machinarium.

Fabuła

W Alter Cosmos wcielamy się w Aliencata, mutanta, który jest hybrydą kota, człowieka oraz kosmity. Bohater pragnie wyrwać się z planety rządzonej przez totalitarny system polityczny. Zanim tego dokona, musi najpierw pokonać szereg przeciwności, znaleźć sojuszników oraz przygotować statek do kosmicznej podróży. Historia została przedstawiona w satyryczno-humorystycznym tonie.

Mechanika

Alter Cosmos to typowa przygodówka point and click z dwuwymiarową oprawą graficzną. Gracze zwiedzają poszczególne lokacje, zbierają przedmioty i wchodzą w interakcje z otoczeniem, rozmawiają z postaciami niezależnymi oraz rozwiązują szereg zagadek i łamigłówek logicznych. W niektórych momentach bierzemy również udział w krótkich segmentach zręcznościowych, takich jak nieskomplikowana walka z przeciwnikami.

Kwestie techniczne

Alter Cosmos posiada komiksową oprawę graficzną, wykonaną ostrą kreską, charakterystyczną dla wielu komiksów niezależnych. Muzyka skomponowana przez Przemysława Bieleckiego i Damiana Zwolińskiego to miks gatunków, takich jak posthardcore, rockabilly, surff, punk i funk.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Alter Cosmos

16+

PC
Switch
XONE
PS4