Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 31 sierpnia 2018, 12:50

autor: AlexB

Premiera Top Gun Maverick przełożona na 2020 rok

Wytwórnia Paramount Pictures zdecydowała się przesunąć premierę filmu Top Gun: Maverick. Sequel kultowego obrazu Tony'ego Scotta z Tomem Cruise'em w roli głównej ukaże się 26 czerwca 2020 roku.

Jesteście spragnieni podniebnych szaleństw i z niecierpliwością wyczekiwaliście premiery zapowiedzianej w kwietniu 2016 roku kontynuacji kultowego Top Guna Tony'ego Scotta? Jeśli tak, to mamy dla was przykrą wiadomość. Jak podaje strona internetowa magazynu Variety, wytwórnia Paramount Pictures zdecydowała się przesunąć premierę Top Gun: Maverick. Nowy film z Tomem Cruise’em w roli głównej zadebiutuje 26 czerwca 2020 roku, a nie 12 lipca 2019, jak pierwotnie planowano.

Pewne sprawy zmieniły się w życiu Mavericka od pierwszej części Top Gun. - Premiera Top Gun Maverick przełożona na przyszły rok - wiadomość - 2018-08-31
Pewne sprawy zmieniły się w życiu Mavericka od pierwszej części Top Gun.

W specjalnym oświadczeniu twórcy wyjaśnili, że dodatkowy czas zostanie wykorzystany na dopracowanie sekwencji walk powietrznych z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i samolotów. Wiele osób podejrzewa jednak, że opóźnienie wynika z ucieczki od bezpośredniej konfrontacji między innymi ze Spider-Manem: Far From Home (premiera zaplanowana na 4 lipca 2019 roku) oraz aktorskim Królem Lwem (który ma zadebiutować 17 lipca 2019 roku).

Top Gun: Maverick przeniesie nas w czasy, gdy era myśliwców odchodzi w cień. Majestatyczne samoloty bojowe są powoli zastępowane bezzałogowymi dronami. Grany przez Toma Cruise'a Pete „Maverick” Mitchell po latach służby zostaje instruktorem lotnictwa. Pod jego skrzydła trafia Wirgley (w tej roli znany chociażby z Whiplash Miles Teller) - syn zmarłego w pierwszej części Goose'a, czyli najlepszego przyjaciela bohatera. Niestety, chłopak jest krnąbrny, przez co wyszkolenie go na dobrego pilota nie będzie należało to prostych zadań.

Miles Teller zagra młodego i gniewnego protegowanego Mavericka. - Premiera Top Gun Maverick przełożona na przyszły rok - wiadomość - 2018-08-31
Miles Teller zagra młodego i gniewnego protegowanego Mavericka.

Zdjęcia do Top Gun: Maverick rozpoczęły się pod koniec maja bieżącego roku. W tytule, prócz Cruise'a i Tellera, ujrzymy również między innymi Vala Kilmera, Glena Powella, Jennifer Connelly oraz Eda Harrisa. Film reżyseruje Joseph Kosinski, który może pochwalić się takimi produkcjami, jak Tron: Dziedzictwo oraz Niepamięć.

filmy i serialefilmy Paramount Joseph Kosinski Top Gun: Maverick