Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 lipca 2018, 14:30

Aktorzy Marvela reagują na zwolnienie Jamesa Gunna

Kolejni aktorzy związani ze Strażnikami Galaktyki i kinowym uniwersum Marvela wypowiadają się w sprawie kontrowersji dotyczących zwolnienia Jamesa Gunna z powodu obraźliwych tweetów, jakie ten napisał wiele lat temu.

W piątek 20 lipca przez Internet przetoczyła się burza o bardzo zaskakującym finiszu. Po tym, jak w mediach społecznościowych odgrzebano opublikowane w serwisie Twitter w latach 2008-2012 wiadomości reżysera Strażników Galaktyki Jamesa Gunna, w których rzucał on bardzo niewybredne żarty zahaczające o tematy pedofilii i gwałtu, przedstawiciele Disneya poinformowali o natychmiastowym zakończeniu dalszej współpracy z filmowcem.

Reakcja korporacji okazała się nawet bardziej kontrowersyjna, niż wiadomości, które ją spowodowały. Wiele osób uznało działanie Disneya za słuszne, ale nie brakło także osób, którym taka akcja wydała się mocno przesadzona, zwłaszcza w świetle tego, że tweety, o które wybuchła cała afera, były publicznie dostępne od dawna i James Gunn przeprosił za nie. W podobnym tonie o sytuacji wyrażają się także kolejni aktorzy związani z serią Strażnicy Galaktyki.

Jako pierwszy głos w sprawie zabrał Dave Bautista wcielający się w postać Draxa Niszczyciela. W opublikowanej w serwisie Twitter wypowiedzi wyraził wsparcie dla Jamesa Gunna:

Jeszcze do tego wrócę, ale póki co mogę powiedzieć tyle… James Gunn jest jedną z najbardziej kochanych, troszczących się o innych, dobrych osób, jakie kiedykolwiek poznałem. Jest uprzejmy i miły, bardzo troszczy się o ludzi i zwierzęta. Popełnił błędy. Wszyscy je popełniamy. NIE pasuje mi to, co mu zrobiono.

Inni artyści znani z popularnej serii filmów również odnieśli się do sprawy, choć zrobili to w ostrożniejszy sposób. Zoe Saldana, ekranowa Gamora, napisała:

Nie będę kłamać, to był bardzo trudny weekend. Wstrzymuję się, by wszystko przyswoić, nim powiem coś niewłaściwego. Chcę jedynie, by każdy wiedział, że kocham WSZYSTKICH członków rodziny Strażników Galaktyki. I zawszę będę.

Chris Pratt, filmowy Star Lord, do sprawy odniósł się natomiast cytatem z Biblii:

„Wiedzcie, bracia moi umiłowani: każdy człowiek winien być chętny do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do gniewu.”

Jakub 1:19

James Gunn w swoim dorobku reżyserskim ma m.in. horror z domieszką czarnej komedii Robale z 2006 roku, film superbohaterski z Ellen Page Super oraz serial internetowy PG Porn. Dla Marvela wyreżyserował on dwie części Strażników Galaktyki i w przyszłym roku miał stanąć za kamerą trzeciej części cyklu. Aktualnie nie wiadomo, kto zajmie jego miejsce ani czy jego następca skorzysta z napisanego przez Gunna scenariusza do obrazu.

  1. Oficjalna strona Marvela
  2. Oficjalna strona firmy Disney
Aktorzy Marvela reagują na zwolnienie Jamesa Gunna - ilustracja #1

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.