Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Aviary Attorney (PC)

Aviary Attorney PC

Zainspirowana twórczością francuskiego rysownika J.J. Grandville’a prawnicza gra przygodowa, za której powstanie odpowiada niezależne studio Sketchy Logic Games.

Przygodowe | detektywistyczne | 2D | indie | prawnicze

PC Windows
Okładka Aviary Attorney (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21grudnia2015

21grudnia2015

Steam

Aviary Attorney to prawnicza przygodówka zainspirowana twórczością francuskiego rysownika J. J. Grandville’a. Grę opracowało studio Sketchy Logic.

Akcja toczy się w Paryżu, w roku 1848, ale zaprezentowana przez autorów wizja tych czasów mocno odbiega od tego, co znamy z podręczników historii. W Aviary Attorney francuska stolica zamieszkana jest bowiem głównie przez różnorodne człekokształtne zwierzęta. W momencie rozpoczęcia kampanii sytuacja w mieście jest napięta. W powietrzu wisi nowa rewolucja, a lokalne więzienia są przepełnione. Gra opowiada o przygodach dwóch bohaterów – wykonującego zawód adwokata sokoła imieniem Jayjay Falcon oraz jego pomocnika, wróbla Sparrowsona. W pierwszej z czterech dostępnych spraw duet ten spróbuje oczyścić z zarzutów należącą do burżuazji kotkę Caterline Demiaou, która została oskarżona o morderstwo. Jej rodzina jest gotowa zapłacić sporą sumę każdemu, kto znajdzie dowody na jej niewinność.

Pod względem rozgrywki Aviary Attorney pełnymi garściami czerpie z dokonań serii Phoenix Wright. Każda sprawa podzielona jest więc na dwie sekcje. W pierwszej z nich zajmiemy się eksplorowaniem Paryża, gdzie przeszukujemy lokacje i przesłuchujemy świadków. Następnie uzyskaną w ten sposób wiedzę wykorzystujemy podczas procesów do zaprezentowania sędziom ważnych dowodów oraz wytykania nieścisłości w zeznaniach obciążających naszych klientów. Co jednak ciekawe, do kontynuowania zabawy wcale nie jest potrzebna wygrana w sądzie - popełnione przez gracza błędy mogą zakończyć się skazaniem klienta, a mimo to kampania będzie biegła dalej, a z każdą przegraną jej fabuła staje się bardziej ponura.

Tworząc oprawę graficzną, autorzy bazowali na rysunkach francuskiego artysty J. J. Grandville’a, którego najsłynniejsze prace prezentują przedziwne postacie łączące ludzkie ciało z głowami zwierząt. Deweloperzy zeskanowali jego obrazy, a następnie wyposażyli je w liczne animacje, a jako tła wykorzystano ilustracje z innych XIX-wiecznych książek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Aviary Attorney

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Aviary Attorney

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 2.0 GHz, 3 GB RAM, 500 MB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, 500 MB HDD, Windows 7/8/10

Aviary Attorney - sukces Kickstartera prawniczej przygodówki zainspirowanej cyklem Phoenix Wright
Aviary Attorney - sukces Kickstartera prawniczej przygodówki zainspirowanej cyklem Phoenix Wright

wiadomość10 stycznia 2015

Sukcesem zakończył się Kickstarter projektu Aviary Attorney. Będzie to zainspirowana serią Phoenix Wright przygodówka, w której pokierujemy człekokształtnym sokołem występującym przed sądami XIX-wiecznego Paryża.