Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitch
Okładka Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy - Deluxe Edition (Switch)

Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy - Deluxe Edition Switch

Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy DX

Opracowana z myślą o Nintendo Switch przygodówka stanowiąca kontynuację cyklu Professor Layton. Gracz wciela się w mieszkającą w Londynie, młodą detektyw, która poszukuje ojca i rozwiązuje różnorodne sprawy swoich klientów.

Przygodowe | detektywistyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy - Deluxe Edition (Switch)

producent: Level 5

wydawca: Level 5

Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji Switch:

8listopada2019

8listopada2019

Nintendo eShop

Layton’s Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires’ Conspiracy DX to wydana na platformę Switch odświeżona wersja przygodówki znanej z przenośnej konsoli Nintendo 3DS. Mimo zmiany głównego bohatera, gra stanowi pełnoprawną kontynuację serii Professor Layton. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada studio Level-5.

Fabuła

Akcja Layton’s Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires’ Conspiracy DX toczy się w Londynie. Główną bohaterką gry jest Katrielle Layton (dla przyjaciół po prostu Kat) – prywatny detektyw i córka znanego z poprzednich odsłon serii Hershela Laytona. To właśnie wokół ojca dziewczyny obraca się zresztą główny wątek produkcji Level-5 – Kat stara się bowiem odnaleźć rodzica, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. W śledztwach naszej bohaterce pomaga jej gadający pies imieniem Sharo.

Mechanika

Tak jak poprzednie odsłony cyklu, wydane na platformę Nintendo 3DS Layton’s Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires’ Conspiracy DX to gra przygodowa. Rozgrywka polega na eksplorowaniu świata, prowadzeniu rozmów, znajdywaniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Naczelnym celem jest poznanie głównego wątku fabularnego.

W porównaniu do poprzednich części serii, w mechanizmach rozgrywki zaszły istotne zmiany. Zamiast skomplikowanych łamigłówek, nacisk kładziony jest na pełnienie roli detektywa. Co ważne, nasza bohaterka nie zajmuje się przy tym wyłącznie sprawą swojego ojca. Dzięki jej renomie zgłasza się do niej wielu klientów posiadających przeróżne problemy. Odmienne zadania skutecznie urozmaicają rozgrywkę i zwiększają jej tempo.

Tryby gry

Layton’s Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires’ Conspiracy DX posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Layton’s Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires’ Conspiracy DX posiada atrakcyjną, dwuwymiarową oprawę graficzną, opartą głównie o ręcznie rysowane (wykonane w dość charakterystycznym stylu) ilustracje. Dzięki większemu ekranowi konsoli Nintendo Switch tytuł ten nigdy nie prezentował się tak dobrze. Poprawie uległo także sterowanie. Dodatkowo, twórcy zdecydowali się na wykorzystanie w swojej produkcji technologii NFC. Jeszcze przed premierą gry do sprzedaży zostały wprowadzone specjalne amulety – dotknięcie ich konsolą odblokowuje nowe kostiumy dla głównej bohaterki.

Dodatkowe informacje

Autorami zagadek są nowi projektanci, nieuczestniczący wcześniej w produkcji gier z serii Professor Layton. Zatrudnienie nowych projektantów zostało wymuszone przez śmierć odpowiedzialnego za łamigłówki w poprzednich odsłonach Akiry Taigo, który odszedł w marcu 2016 roku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy - Deluxe Edition

Klasyfikacja PEGI Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy - Deluxe Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.