Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONESwitch
Okładka Kentucky Route Zero (PC)

Kentucky Route Zero

Kentucky Route Zero: TV Edition

Rozbita na epizody gra przygodowa 2D spowita atmosferą niepokoju i osamotnienia. Wcielamy się w rolę dostawcy antycznych mebli i pomagamy mu w wypełnieniu ostatniego zlecenia. Przemierzamy opuszczone rejony w poszukiwaniu przygód i spotykamy garstkę nietuzinkowych postaci.

Przygodowe | point-and-click | 2D | crowdfunding | indie | eksperymentalne/artystyczne | epizodyczne | urban fantasy

Okładka Kentucky Route Zero (PC)

data premiery gry:

7sty2013

PC

28sty2020

PS4 XONE Switch

Kentucky Route Zero na PC, Switch itd. to niezależna przygodówka stworzona przez Jake’a Elliota, wydana w formie pięciu epizodów. Tytuł ten charakteryzuje się klimatem pełnym niepokoju i odosobnienia dodatkowo potęgowanym przez przygnębiającą kolorystkę.

Fabuła

Główny bohater o imieniu Conway zajmuje się transportem antycznych mebli dla pewnego podupadającego przedsiębiorcy. W trakcie dostawy ostatniego zlecenia znalazł się na tajemniczej, opuszczonej autostradzie położonej w tytułowym stanie Kentucky. Podczas eksploracji pogrążonych w ciemnościach lokacji natrafiamy między innymi na uwięzioną w zniszczonej restauracji mechaniczną piosenkarkę country. Uwolnienie jej wymaga przeszukania podziemnych korytarzy pełnych niebezpieczeństw. Kolejną dawkę surrealizmu zapewni zwiedzanie porzuconych okrętów z czasów wojny domowej zamieszkanych przez koty.

Mechanika

Akcję obserwujemy z boku, a większość czasu spędzamy na eksploracji terenu oraz sporadycznych rozmowach z napotkanymi postaciami. Narracja jest stosunkowo niespieszna i pozwala graczowi na powolne delektowanie się otaczającą go atmosferą. Niektóre z napotkanych postaci przyłączają się do nas i pomagają w rozwiązaniu pojawiających się od czasu do czasu łamigłówek.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa oprawa graficzna gry Kentucky Route Zero zdominowana jest przez ciemne barwy. Większość czasu spędzamy z lampą rozświetlającą otaczający nas mrok. Zarówno postacie, jak i elementy otoczenia cechują się stosunkowo niewielką szczegółowością i mocno zarysowanymi konturami w stosunku do tła. Ścieżkę muzyczną przygotował Ben Babbitt.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 531 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 486 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Kentucky Route Zero

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Kentucky Route Zero: TV Edition

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 250 MB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7
Ogłoszono nominacje do nagród IGF dla najlepszych gier niezależnych
Ogłoszono nominacje do nagród IGF dla najlepszych gier niezależnych

wiadomość8 stycznia 2013

W marcu, w trakcie Independent Games Festival, przyznane zostaną nagrody dla najlepszych gier niezależnych. Właśnie ogłoszono listę nominowanych tytułów. Znalazły się wśród nich przeboje takie jak FTL, czy Hotline Miami, ale nie zabrakło również mniej znanych produkcji, w tym Cart Life i Kentucky Route Zero.

PC
PS4
XONE
Switch