Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2015, 08:20

Aviary Attorney - sukces Kickstartera prawniczej przygodówki zainspirowanej cyklem Phoenix Wright

Sukcesem zakończył się Kickstarter projektu Aviary Attorney. Będzie to zainspirowana serią Phoenix Wright przygodówka, w której pokierujemy człekokształtnym sokołem występującym przed sądami XIX-wiecznego Paryża.

Aviary Attorney w skrócie:
  • Twórcy: Sketchy Logic
  • Gatunek: przygodówka
  • Platforma sprzetowa: PC
  • Data premiery: czerwiec 2015 r.

Ludzie z niewielkiego niezależnego studia deweloperskiego Sketchy Logic mają powód do zadowolenia. Zorganizowany przez nich Kickstarter zwariowanej prawniczej przygodówki Aviary Attorney zakończył się sukcesem. W trakcie trwającej miesiąc akcji crowdfundingowej autorom udało się zgromadzić niecałe 19 tysięcy funtów, czyli ponad dwukrotnie więcej niż wynosiła minimalna potrzebna kwota w wysokości 7 tys. funtów. Produkcja powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i w planach są wersje na systemy Windows oraz OSX. Twórcy chcą także opracować edycję na Linuxa, ale na razie nie jest ona pewna. Tytuł trafi do sprzedaży w czerwcu tego roku.

Akcja toczyć się będzie w Paryżu, w roku 1848 roku, ale zaprezentowana przez autorów wizja tych czasów będzie mocno odbiegała od tego, co znamy z podręczników historii. W Aviary Attorney francuska stolica zamieszkana jest bowiem głównie przez różnorodne człekokształtne zwierzęta. W momencie rozpoczęcia kampanii sytuacja w mieście będzie napięta. W powietrzu wisieć ma nowa rewolucja, a lokalne więzienia będą kompletnie przepełnione. Gra opowie o przygodach dwóch bohaterów – wykonującego zawód adwokata sokoła imieniem Jayjay Falcon oraz jego pomocnika wróbla Sparrowsona. W pierwszej z czterech dostępnych spraw duet ten spróbuje oczyścić z zarzutów należącą do burżuazji kotkę Caterline Demiaou, która została oskarżona o morderstwo. Jej rodzina jest gotowa zapłacić sporą sumę każdemu, kto znajdzie dowody na jej niewinność.

Pod względem rozgrywki Aviary Attorney pełnymi garściami czerpać będzie z dokonań serii Phoenix Wright. Każda sprawa podzielona więc zostanie na dwie sekcje. W pierwszej z nich zajmiemy się eksplorowaniem Paryża, gdzie będziemy przeszukiwali lokacje i przesłuchiwali świadków. Następnie uzyskaną w ten sposób wiedzę wykorzystamy podczas procesów do zaprezentowania sędziom ważnych dowodów oraz wytykania nieścisłości w zeznaniach obciążających naszych klientów.

Co jednak ciekawe, do kontynuowania zabawy wcale nie będzie potrzebna wygrana. Zamiast tego popełnione przez gracza błędy będą mogły zakończyć się skazaniem klienta, a mimo to kampania ma biec dalej, tylko, że z każdą przegraną jej fabuła stawać się będzie coraz bardziej ponura.

Mocną stroną gry powinna okazać się oprawa graficzna. Tworząc ją autorzy bazowali na rysunkach francuskiego artysty J. J. Grandville’a, którego najsłynniejsze prace prezentują przedziwne postacie łączące ludzkie ciało z głowami zwierząt. Deweloperzy zeskanowali jego obrazy, a następnie wyposażyli je w liczne animacje, a jako tła wykorzystano ilustracje z innych XIX-wiecznych książek.

  1. Aviary Attorney – strona Kickstartera
  2. Aviary Attorney – oficjalna strona gry