Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2012, 09:36

autor: Hed

Capcom zapowiedział grę Ace Attorney 5. Trzy części serii trafią na iOS/Android

Capcom potwierdził, że gra Ace Attorney 5 jest w produkcji. Firma nie ujawniła jednak żadnych szczegółów kolejnej odsłony serii sądowej, która zdobyła ogromną popularność na konsoli DS. Wiemy za to, że koncern planuje przenieść trzy pierwsze części marki na urządzenia przenośne iOS i Android.

Firma Capcom zapowiedziała Ace Attorney 5, czyli piątą odsłonę świetnej serii przygodówek sądowych. Koncern poinformował tylko o japońskiej wersji gry, chociaż można spodziewać się, że z czasem trafi ona także na rynek amerykański i europejski. Producent zamierza też przenieść pierwsze trzy odsłony Ace Attorney na urządzenia przenośne iOS i Android.

Zapowiedź Ace Attorney 5 pojawiła się na japońskiej stronie Famitsu i na razie dotyczy wyłącznie tamtejszego rynku. Capcom nie podał żadnych szczegółów nowej gry. Nie wiemy więc, na jakie platformy miałaby ona trafić, ani kiedy spodziewać się premiery. Zgadujemy, że produkcja zostanie wydana na jednej z platform przenośnych firmy Nintendo – DS lub nowszym 3DS.

Capcom zapowiedział grę Ace Attorney 5. Trzy części serii trafią na iOS/Android - ilustracja #1

Ciekawą informacją dla osób nie posiadających konsol przenośnych jest zapowiedź konwersji HD pierwszych trzech odsłon Ace Attorney na urządzenia mobilne (iPod Touch, iPhone, iPad, Android). Także w tym przypadku nie ujawniono dat premier i innych szczegółów. Mamy jednak nadzieję, że Capcom wyda produkcje na Zachodzie. Warto przypomnieć, że firma pokusiła się w przeszłości o jedną konwersję tego typu. Chodzi o przeróbkę pierwszego Phoenix Wright z konsoli DS, która trafiła na łamy anglojęzycznego AppStore w 2010 roku.

Kolejna ciekawostka ujawniona przez Capcom dotyczy gry Professor Layton Vs. Ace Attorney, w której spotkają się bohaterowie dwóch serii popularnych na konsoli DS/3DS. Firma przekazała, że animacje do tej produkcji tworzy studio Bones. Fani Laytona i Phoeniksa Wrighta mogą spodziewać się tego tytułu w tym roku (oczywiście w wersji japońskiej).

Capcom zapowiedział grę Ace Attorney 5. Trzy części serii trafią na iOS/Android - ilustracja #2

Powyższe informacje o Ace Attorney zostały ujawnione niejako w ramach obchodów japońskiego dziesięciolecia serii. W Polsce marka nie jest szczególnie popularna, ale ma pewną grupę fanów. Warto zainteresować się przygodami adwokatów, bo są one niezwykle emocjonujące, a sama tematyka sądowa nieczęsto jest podejmowana przez zachodnich deweloperów.