Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 maja 2017, 14:23

Ace Attorney: Dual Destinies trafiło na Androida

Firma Capcom wypuściła na Androida konwersję Ace Attorney: Dual Destinies, czyli wyśmienitej prawniczej gry przygodowej, która pierwotnie ukazała się na konsoli przenośnej Nintendo 3DS.

Phoenix Wright kazał na siebie długo czekać użytkownikom Androida. - Ace Attorney: Dual Destinies trafiło na Androida - wiadomość - 2017-05-30
Phoenix Wright kazał na siebie długo czekać użytkownikom Androida.

Firma Capcom sprawiła nam miłą niespodziankę, wypuszczając bez wcześniejszej zapowiedzi androidową wersję Ace Attorney: Dual Destinies, czyli gry należącej do popularnego cyklu prawniczych przygodówek. Produkcję można zakupić w serwisie Google Play za 89,99 złotych i jest to pozycja typu premium, a więc pozbawiona mikropłatności.

Przyzwyczailiśmy się, że gry mobilne wychodzą najczęściej jednocześnie na iOS i Androida. Ace Attorney: Dual Destinies boleśnie pokazało, że od tej reguły wciąż zdarzają się wyjątki. Produkcja zadebiutowała w 2013 roku na konsoli przenośnej Nintendo 3DS, by rok później trafić na App Store. Na wydanie na system firmy Google musieliśmy więc poczekać prawie trzy lata. Na szczęście, przez ten czas gra wcale się nie zestarzała.

Ace Attorney: Dual Destinies podąża ścieżkami przetartymi przez wcześniejsze odsłony cyklu. Tradycyjnie dostajemy więc zestaw spraw do wygrania, podczas których musimy nie dopuścić do skazania niewinnych osób. Obrona każdego klienta przebiega w dwóch fazach. Wpierw prowadzimy śledztwo w terenie, gromadząc dowody i poszlaki. Następnie uzyskane w ten sposób informacje wykorzystujemy podczas rozprawy do znalezienia luk i sprzeczności w zeznaniach świadków oskarżenia.

Gra była pierwszą odsłoną cyklu, która porzuciła pełne 2D na rzecz trójwymiarowych modeli postaci, wykonanych w kreskówkowej stylistyce. Wyszło to wyśmienicie i pozwoliło wersjom mobilnym prezentować się znacznie lepiej niż pierwowzór z konsoli 3DS. Ponadto w porównaniu z poprzednimi częściami wprowadzono kilka nowych rozwiązań, takich jak np. możliwość wykrywania emocji świadków sprzecznych z treścią zeznań.

  1. Ace Attorney: Dual Destinies w Google Play
  2. Ace Attorney: Dual Destinies w App Store
  3. Oficjalna strona cyklu