Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2017, 12:44

Quarianie dołączą do Mass Effect: Andromeda?

Podczas najnowszego multiplayerowego eventu w Mass Effect: Andromeda autorzy zasugerowali, że w grze pojawią się wkrótce przedstawiciele znanej z pierwszej trylogii rasy quarian.

Quarianie. - Quarianie dołączą do Mass Effect: Andromeda? - wiadomość - 2017-05-30
Quarianie.
MASS EFFECT: ANDROMEDA W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: BioWare
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, PS4, XONE
  5. Data premiery w Europie: 23 marca 2017 r.

Od premiery Mass Effect: Andromeda minęły dwa miesiące i emocje związane z ta produkcją mocno już opadły. Mimo to oddanych fanów powinna zainteresować informacja, że do gry wkrótce mogą dołączyć quarianie.

Rasa ta odegrała istotną rolę w pierwszej trylogii Mass Effect, ale zabrakło jej w Mass Effect: Andromeda. Jej przedstawiciele mieli dotrzeć do nowej galaktyki na pokładzie arki Keelah Si'yah, wspólnie z elkorami, hanarami, drellami i volusami, ale start tego statku opóźnił się z powodu konieczności jego przystosowania dla potrzeb tak dużej różnorodności pasażerów.

Teraz wiele wskazuje na to, że quarianie w końcu dotrą do celu wyprawy. Źródłem tych informacji jest zorganizowany niedawno multiplayerowy event. Autorzy wykorzystują wprowadzenia do rozgrywanych podczas takich wydarzeń misji APEX do posuwania powoli naprzód fabuły gry. Najnowszy briefing kończy się następującym fragmentem:

[DANE: Nieprzetworzony sygnał transmitowany do obserwatorium Porzuconych. Moja analiza uwzględnia próbę automatycznego tłumaczenia podjętą przez systemy Porzuconych i fragmentację danych.

ANALIZA: "...próbuję wzmocnić sygnał. Nie wiadomo, czy... technologia wydaje się pomagać nawet, jeśli nie znamy... z powrotem do Keelah Si’yah... w naszym domu."].

Wzmianka o arce Keelah Si’yah sugeruje, że w przyszłości quarianie przybędą wreszcie do nowej galaktyki. Oczywiście, powstaje pytanie, jaką to przybierze formę. Fanów najbardziej ucieszyłby dodatek DLC z nową minikampanią fabularną. To jednak wydaje się mało prawdopodobne. Mass Effect: Andromeda okazało się bowiem sporym rozczarowaniem i jeśli wierzyć plotkom, spora część zespołu produkcyjnego została przeniesiona do studia EA Motive, pomagającego przy Star Wars: Battlefront II. Dlatego spodziewamy się, że powrót quarian, jeśli nastąpi, będzie ograniczony do multiplayerowych eventów.

  1. Recenzja gry Mass Effect: Andromeda – znajoma podróż w nieznane
  2. Oficjalna strona gry
  3. Mass Effect: Andromeda – kompendium wiedzy