Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2017, 09:09

autor: Adrian Werner

Factorio - sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy

Czeski zespół Wube Software poinformował, że udało się mu sprzedać już ponad milion egzemplarzy Factorio, czyli strategii o budowaniu fabryk oraz ich obronie przed kosmitami. Projekt wciąż znajduje się w produkcji i można go kupić we wczesnym dostępie.

Factorio to kolejny przebój dostępny w Steam Early Access. - Factorio - sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy - wiadomość - 2017-05-28
Factorio to kolejny przebój dostępny w Steam Early Access.
FACTORIO W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Wube Software
  2. Wydawca: Wube Software
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery w Early Access: 25 lutego 2016 r.

Studio Wube Software ma powody do zadowolenia, zespół właśnie pochwalił się, że sprzedaż gry Factorio przekroczyła już milion egzemplarzy. Przypomnijmy, że produkcja wciąż nie doczekała się pełnej wersji. Przez dłuższy czas wczesną edycję projektu można było zakupić na stronie deweloperów. Z tej opcji skorzystało „jedynie” 110 tysięcy osób. Eksplozja popularności przyszła więc dopiero dzięki premierze w Steam Early Access, co nastąpiło 25 lutego zeszłego roku.

Factorio dostępne jest wyłącznie na PC. Obecnie gra jest w fazie alfa i autorzy mają nadzieję, że pełna wersja ukaże się pod koniec tego roku. Termin ten może jednak ulec opóźnieniu, gdyż twórcy wciąż dodają nowe elementy do rozgrywki.

Factorio jest dobrym przykładem tego, że wielki sukces można odnieść bez zapierającej dech w piersiach oprawy graficznej. Gra jest bowiem w pełni dwuwymiarowa i utrzymana w mało atrakcyjnej szaroburej stylistyce. Produkcja zdobyła jednak popularność dzięki ciekawej oraz bardzo rozbudowanej mechanice. Do tego już teraz zawartość jest bardzo obszerna i spokojnie można władować w ten tytuł setki godzin.

Warto na koniec wspomnieć, że pomimo pozostawania w fazie alfa, Factorio zgromadziło już wokół siebie sporą społeczność moderską, która regularnie udostępnia różnorodne modyfikacje.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Factorio w Steam Early Access
  3. Graliśmy w Factorio – szarobury tycoon nowej generacji (zapowiedź)