Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchANDPCPS4iOS
Okładka Jenny LeClue: Detectivu (Switch)
OkładkaJenny LeClue: Detectivu (Switch)

Jenny LeClue: Detectivu

Jenny LeClue: Detectivu - Spoken Secrets Edition

Detektywistyczna przygodówka point-and-click opracowana przez studio Mografi. W Jenny LeClue: Detectivu wcielamy się w postać młodej pani detektyw, której matka została oskarżona o zamordowanie uwielbianego przez lokalną społeczność dyrektora szkoły.

Przygodowe | detektywistyczne | 2D | humorystyczne | elementy zręcznościowe | indie | side-scroll

Jenny LeClue: Detectivu Premiera

19wrz2019

PC iOS

26sie2020

Switch

2022

AND PS4

producent: Mografi wydawca: Mografi Strona oficjalna

Gry podobne do Jenny LeClue: Detectivu

Syberia II

Oxenfree

The Darkside Detective

Jenny LeClue: Detectivu to detektywistyczna przygodówka point-n-click. Poznajemy w niej historię młodej detektyw, której matka zostaje oskarżona o zamordowanie dyrektora lokalnej szkoły. Za stworzenie gry odpowiada niezależne amerykańskie studio Mografi (jest to tak naprawdę jeden deweloper – Joseph Russ).

Fabuła

W grze wcielamy się w młodą detektyw imieniem Jenny LeClue, mieszkającą w niewielkim miasteczku Arthurton. Jej matka została oskarżona o zamordowanie uwielbianego przez lokalną społeczność dyrektora szkoły. Bohaterka oczywiście wierzy w niewinność swojej rodzicielki, więc podejmuje się zadania oczyszczenia jej z zarzutów. Podczas śledztwa szybko odkrywa, że sprawa jest w rzeczywistości znacznie bardziej skomplikowana niż się początkowo wydawało.

Mechanika

Jenny LeClue: Detectivu jest typową przygodówką, więc większość czasu spędzamy na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Jednocześnie autor nie poprzestał na odtworzeniu klasycznych rozwiązań tego gatunku. Świat gry jest w pełni interaktywny, więc da się coś zrobić z praktycznie każdym obiektem napotkanym podczas zabawy. Fabuła jest w dużym stopniu nieliniowa i nasze decyzje w istotny sposób kształtują jej przebieg. Ponadto w trakcie rozmów otrzymujemy możliwość manipulowania kamerą, co pozwala przyglądać się postaciom w poszukiwaniu wskazówek sugerujących ich niewinność lub winę.

Ciekawym rozwiązaniem jest również sposób opowiadania historii – w fabule kluczową rolę odgrywa pisarz kryminałów, Arthur K. Finklestein, który jest autorem powieści o przygodach Jenny LeClue. W grze pełni on funkcję narratora i zdarza mu się dokonać bezpośredniej interwencji w rozwój wydarzeń. Co więcej, podejmowane przez nas decyzje wpływają nie tylko na losy młodej pani detektyw, ale również na życie samego Finklesteina.

Produkcja posiada także funkcję umożlwiającą automatyczne odtwarzanie dialogów – korzystając z niej, mamy wrażenie obcowania z filmem animowanym.

Tryby gry

W Jenny LeClue: Detectivu możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Jenny LeClue: Detectivu ma oryginalną oprawę graficzną, która łączy dwu- i trójwymiarowe elementy w jedną, spójną całość. Na szczególną uwagę zasługuje tu ciekawy styl artystyczny – projekty postaci i lokacji budzą wyraźne skojarzenia z filmem animowanym. Warto też odnotować, że produkcja posiada pełny angielski dubbing.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Jenny LeClue: Detectivu: Odpowiednia dla każdego wieku.

Jenny LeClue: Detectivu Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7
PC
PS4
iOS
AND
Switch