Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchPS4iOSAND
Okładka Jenny LeClue: Detectivu (PC)

Jenny LeClue: Detectivu

Detektywistyczna przygodówka point-and-click, opracowana przez amerykańskie studio Mografi w osobie samodzielnego dewelopera Josepha Russa.

Przygodowe | detektywistyczne | 2D | humorystyczne | elementy zręcznościowe | indie | side-scroll

Okładka Jenny LeClue: Detectivu (PC)

producent: Mografi

wydawca: Mografi

Strona oficjalna

data premiery gry:

19wrz2019

PC iOS

gru2019

PS4 Switch

2020

AND

Jenny LeClue to detektywistyczna przygodówka z interfejsem point-n-click, przygotowana z myślą o platformie PC, AND itd.. Za powstanie gry odpowiada jednoosobowe, amerykańskie studio Mografi, w osobie dewelopera Josepha Russa.

Fabuła

W grze wcielamy się w młodą detektyw imieniem Jenny LeClue, mieszkającą w niewielkim miasteczku Arthurton. Jej matka została oskarżona o zamordowanie uwielbianego przez lokalną społeczność dyrektora szkoły. Bohaterka oczywiście wierzy w niewinność swojej rodzicielki, więc podejmuje się zadania oczyszczenia jej z zarzutów. Podczas śledztwa szybko odkrywa, że sprawa jest w rzeczywistości znacznie bardziej skomplikowana niż się początkowo wydawało.

Mechanika

Wydane na platformie PC, AND itd. Jenny LeClue jest typową przygodówką, więc większość czasu spędzamy na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Jednocześnie autorzy nie poprzestali na odtworzeniu klasycznych rozwiązań tego gatunku. Świat gry jest w pełni interaktywny, więc da się coś zrobić z praktycznie każdym obiektem napotkanym podczas zabawy. Fabuła jest w dużym stopniu nieliniowa i nasze decyzje w istotny sposób kształtują jej przebieg. Ponadto w trakcie rozmów otrzymujemy możliwość manipulowania kamerą, co pozwala przyglądać się postaciom w poszukiwaniu wskazówek sugerujących ich niewinność lub winę.

Ciekawym rozwiązaniem jest również sposób opowiadania historii - w fabule kluczową rolę odgrywa pisarz kryminałów, Arthur K. Finklestein, który jest autorem powieści o przygodach Jenny LeClue. W grze pełni on funkcję narratora i zdarza mu się dokonać bezpośredniej interwencji w rozwój wydarzeń. Co więcej, podejmowane przez nas decyzje wpływają nie tylko na losy młodej pani detektyw, ale również na życie samego Finklesteina.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Jenny LeClue: Detectivu

Wymagania wiekowe Jenny LeClue: Detectivu

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Jenny LeClue: Detectivu

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7

Jenny LeClue - przygodówka odniosła sukces na Kickstarterze
Jenny LeClue - przygodówka odniosła sukces na Kickstarterze

wiadomość22 sierpnia 2014

Sukcesem zakończył się Kickstarter projektu Jenny LeClue. Jest to pecetowa przygodówka, która zaoferuje śliczną dwuwymiarową grafikę, sporą nieliniowość oraz ciekawy sposób opowiadania fabuły.

PC
PS4
iOS
AND
Switch