Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2014, 11:26

autor: Adrian Werner

Jenny LeClue - przygodówka odniosła sukces na Kickstarterze

Sukcesem zakończył się Kickstarter projektu Jenny LeClue. Jest to pecetowa przygodówka, która zaoferuje śliczną dwuwymiarową grafikę, sporą nieliniowość oraz ciekawy sposób opowiadania fabuły.

Do długiej listy kickstarterowych sukcesów dołączyła właśnie nowa pozycja. Jest nią przygodówka Jenny LeClue, powstająca w studiu Mografi. W ciągu trwającej miesiąc akcji crowdfundingowej twórcom udało się zgromadzić ponad 105 tysięcy dolarów, czyli sporo więcej niż minimalna potrzebna kwota, która wynosiła 65 tys. dolarów. Zdobycie dodatkowych środków pozwoli na zwiększenie liczby lokacji i postaci oraz zatrudnienie aktorów, którzy użyczą głosów bohaterom. Autorzy tak skutecznie promowali swoje dzieło, że zostali już zaakceptowani do dystrybucji w usłudze Steam, dzięki głosom użytkowników oddanym w ramach systemu Greenlight. Obecnie gra powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a jej premiera ma nastąpić pod koniec przyszłego roku. Twórcy nie wykluczają jednak opracowania w późniejszym terminie wersji na urządzenia mobilne i konsole.

W grze wcielimy się w młodocianą detektyw imieniem Jenny LeClue, mieszkającą w niewielkim miasteczku Arthurton. Jej matka zostaje oskarżona o zamordowanie ukochanego przez lokalną społeczność dyrektora szkoły. Bohaterka oczywiście wierzy w niewinność swojej rodzicielki, więc podejmuje się zadania oczyszczenia jej z zarzutów. Podczas śledztwa szybko odkryje, że sprawa jest w rzeczywistości znacznie bardziej skomplikowana niż się początkowo wydawało. Kampania na Kickstarterze sfinansowała produkcję pierwszego z trzech zaplanowanych epizodów. Środki na opracowanie dwóch pozostałych twórcy chcą uzyskać ze sprzedaży pilotowego odcinka.

Jenny LeClue - ambitna przygodówka odniosła sukces na Kickstarterze - ilustracja #1

Jenny LeClue będzie czystą przygodówką, więc większość czasu spędzimy na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Jednocześnie autorzy nie zamierzają poprzestać na odtworzeniu klasycznych rozwiązań tego gatunku. Świat gry ma być w pełni interaktywny, tak aby dało się coś zrobić z praktycznie każdym obiektem napotkanym podczas zabawy. Fabuła będzie w dużym stopniu nieliniowa i nasze decyzje w istotny sposób ukształtują jej dalszy przebieg. W trakcie rozmów otrzymamy okazję manipulowania kamerą, co pozwoli przyglądać się postaciom w poszukiwaniu wskazówek sugerujących niewinność lub winę.

Ciekawie zapowiada się również sposób opowiadania historii. W fabule kluczową rolę odegra bowiem pisarz kryminałów Arthur K. Finklestein, który będzie autorem powieści o przygodach Jenny LeClue. W grze pełnić on ma funkcję narratora i zdarzy mu się dokonać bezpośredniej interwencji w rozwój wydarzeń. Co więcej, podejmowane przez nas decyzje nie tylko wpłyną na losy młodej pani detektyw, ale również ukształtują życie samego Finklesteina.

  1. Jenny LeClue – strona Kickstartera
  2. Jenny LeClue – oficjalna strona gry
Jenny LeClue - ambitna przygodówka odniosła sukces na Kickstarterze - ilustracja #2
Jenny LeClue - ambitna przygodówka odniosła sukces na Kickstarterze - ilustracja #3
Jenny LeClue - ambitna przygodówka odniosła sukces na Kickstarterze - ilustracja #4
Jenny LeClue - ambitna przygodówka odniosła sukces na Kickstarterze - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Jenny LeClue: Detectivu

Jenny LeClue: Detectivu