Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Black Masses (PC)

The Black Masses PC

Pierwszoosobowa gra action-RPG osadzona w quasi-średniowiecznych realiach. Gracz wciela się w ocalałego, który próbuje przetrwać w wielkim otwartym świecie opanowanym przez hordy istot przypominających zombie.

RPG | FPP | fantasy | zombie | sandbox | indie | kooperacja | RPG akcji

PC Windows
Okładka The Black Masses (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

12marca2020

wczesny dostęp

2021

2021

Steam

The Black Masses jest grą RPG z otwartym światem, opracowaną przez Brilliant Game Studios. Tytuł rzuca gracza na wyspę dotkniętą przez tajemniczą plagę zmieniającą ludzi nie do poznania.

Fabuła

Akcja The Black Masses dzieje się na inspirowanej średniowieczem wyspie mierzącej 16 kilometrów kwadratowych. Tajemnicze zdarzenie sprawa, że wszyscy jej mieszkańcy zostają opętani przez siły ciemności i przemienieni w krwiożercze zombie. W samym środku akcji znajduje się gracz, który próbuje przetrwać i jednocześnie odkryć, dlaczego doszło do katastrofy.

Mechanika

The Black Masses jest produkcją RPG z potyczkami prowadzonymi w czasie rzeczywistym. Do głównych zadań gracza należy eksploracja świata, wykonywanie zadań oraz unikanie hord opętanych. Oczywiście w ostateczności może on stanąć do walki, wykorzystując szeroki wachlarz uzbrojenia – od broni białej po łuki. Dodatkowo z czasem nasza postać uczy się nowych umiejętności; co ciekawe, nie ma tu górnego limitu zdobywanego doświadczenia, więc po wielogodzinnym graniu nasz bohater może być naprawdę potężny.

Dodatkowo w grze znalazła się również mechanika parkouru. Kierowany przez gracza bohater potrafi skakać z budynku na budynek. Dzięki temu możliwe jest dostanie się w każdy zakątek mapy.

Tryby gry

The Black Masses umożliwia ukończenie kampanii fabularnej samotnie lub w maksymalnie czteroosobowej kooperacji.

Kwestie techniczne

The Black Masses wykorzystuje zmodyfikowaną wersję silnika pochodzącego z Ultimate Epic Battle Simulator. Umożliwia to jednoczesne wyświetlanie na ekranie gigantycznych tłumów ponad 10 000 zombie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 4.4 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe The Black Masses

16+

Wymagania sprzętowe The Black Masses

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-6600 3.3 GHz / AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz, 12 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 390X lub lepsza, 16 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-4590 3.3 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 Ti / Radeon R7 370 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Premiera RAGE 2: Rise of the Ghosts, Magic: The Gathering Arena opuszcza wczesny dostęp i inne wieści
Premiera RAGE 2: Rise of the Ghosts, Magic: The Gathering Arena opuszcza wczesny dostęp i inne wieści

wiadomość27 września 2019

Dziś piszemy o premierach karcianki Magic: The Gathering Arena oraz dodatku The Rise of the Ghosts do RAGE 2, wczesnym dostępie Infinity: Battlescape i dacie debiutu dema The Black Masses. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.