Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2019, 21:12

Zapowiedziano Kerbal Space Program 2

Ukazał się zwiastun zapowiadający nową część Kerbal Space Program. Przy okazji dowiedzieliśmy się, kiedy możemy spodziewać się premiery oraz jakie nowości czekają nas w grze.

Zapowiedziano drugą część kosmicznego symulatora. - Zapowiedziano Kerbal Space Program 2 - wiadomość - 2019-08-19
Zapowiedziano drugą część kosmicznego symulatora.

Na obecnie trwającym gamescomie 2019 zapowiedziano drugą część nietypowego symulatora Kerbal Space Program. Za jego produkcję odpowiadają deweloperzy ze studia Startheory oraz wydawca Private Division. Tytuł ukaże się na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 w 2020 roku.

Podstawy rozgrywki w Kerbal Space Program 2 nie będą się mocno różniły od tych znanych z pierwowzoru. Jej cel pozostanie taki sam, czyli budowa własnego programu kosmicznego. Produkcja zostanie jednak podrasowana, tak aby spełniać najnowsze standardy. Poprawie ulegnie interfejs oraz tutoriale, które mają sprawić, że w grze odnajdą się zarówno eksperci gwiezdnych podróży, jak i zupełni nowicjusze.

Nowością natomiast będą tzw. kolonie, które staną się dla graczy swego rodzaju wyzwaniem. Oprócz posiadania odmiennych praw fizyki, kolonie będą wymagały gromadzenia specjalnych surowców w celu budowy struktur, stacji kosmicznych oraz unikalnych rodzajów paliwa. Poza tym gra umożliwi podróże międzygwiezdne, które otworzą drzwi do poznania wielu nowych planet, zawierających różne wyzwania i skarby. Twórcy zamierzają również rozwinąć możliwości modowania produkcji oraz wprowadzić długo wyczekiwany tryb mulitplayer.