Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePS4PCXONE
Okładka Kerbal Space Program 2 (PS4)

Kerbal Space Program 2

Druga odsłona niezwykle popularnego symulatora podboju kosmosu, pozwalającego w realistyczny sposób konstruować i pilotować rakiety oraz statki kosmiczne. Kerbal Space Program 2 oferuje wiele nowych możliwości, np. budowanie pozaziemskich kolonii.

Symulacje | science fiction | symulator kosmiczny | sandbox | kosmiczne | edukacyjne | elementy strategiczne | maszyny i urządzenia | kooperacja | statki kosmiczne | crafting | Find Your Next Game

Okładka Kerbal Space Program 2 (PS4)

data premiery gry:

2022

PC XONE PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kerbal Space Program 2 to druga odsłona popularnego symulatora podboju kosmosu, który ze względu na swoją wartość edukacyjną zdobył ogromną popularność wśród amatorów lotów kosmicznych i astronomii. Pierwsza wczesna wersja Kerbal Space Program ukazała się w 2011 roku i przez kolejne lata była nieprzerwanie rozwijana przez niezależne meksykańskie studio deweloperskie Monkey Squad. Nad sequelem, przygotowanym na zamówienie wydawcy – firmy Private Division, należącej do branżowego giganta Take-Two Interactive, pracował nowy zespół producentów wchodzący w skład amerykańskiego Star Theory Games.

Mechanika

W Kerbal Space Program 2 ponownie stajemy u steru programu kosmicznego przygotowanego przez Kerbale: sympatyczne zielonoskóre stworki, które postanawiają opuścić własną planetę w imię nauki i przygody. Twórcy przebudowali od podstaw wszystkie kluczowe elementy rozgrywki, zachowując jednocześnie to, dzięki czemu seria zdobyła tak dużą popularność.

Zabawę rozpoczynamy od przygotowaniu planu lotu i pierwszej rakiety, korzystając z setek różnych dostępnych części, takich jak silniki, zbiorniki z paliwem, kapsuły dla załogi oraz ładunki orbitalne itd. W zadaniu tym pomogą nam przystępne samouczki, pozwalające przyswoić wszystkie podstawowe elementy tytułu oraz prowadzące nas krok po kroku przez pierwsze etapy eksploracji kosmosu. Gra oferuje kilka poziomów trudności, wpływających na zachowanie się naszych rakiet podczas lotu oraz liczbę wyzwań, które wiążą się z ich projektowaniem i sterowaniem.

Jedną z największych nowości w Kerbal Space Program 2 są elementy rozgrywki wyciągnięte wprost z klasycznych powieści oraz filmów science fiction. Gracze mogą teraz budować stacje kosmiczne oraz pozaziemskie kolonie na powierzchni obcych planet i księżyców. Opcja ta wiąże się z wieloma wcześniej nieobecnymi w serii mechanikami rozgrywki, takimi jak zbieranie surowców. Posiadając odpowiedni poziom technologiczny, możemy wznosić teraz różnego rodzaju obiekty tworzące bazę, a także budować pojazdy takie jak łaziki, które ułatwią transport materiałów i dalszą eksplorację.

Kolejnym krokiem w badaniu przestrzeni kosmicznej jest zbudowanie statku wyposażonego w napęd pozwalający odwiedzić sąsiadujące układy słoneczne. Autorzy przygotowali wiele interesujących niespodzianek w przestrzeni międzygwiezdnej, a także ciekawych ciał niebieskich, takich jak Charr (spalona żarem planeta z żelaza), Ovin (superziemia z pierścieniami i nieubłaganą grawitacją) oraz Rask i Rusk, które tworzą unikalny podwójny system planetarny.

Tryby gry

Po raz pierwszy w serii Kerbal Space Program 2 oferuje długo oczekiwaną możliwość kooperacyjnej zabawy wieloosobowej, która nabiera nowego znaczenia dzięki opcji wspólnej budowy kosmicznych kolonii.

Kwestie techniczne

Kerbal Space Program 2 oferuje zupełnie nowy silnik graficzny, wspierający zaawansowane efekty graficzne, co sprawia, że gra przy najwyższym poziomie detali rożni się drastycznie od oryginału. Warto zaznaczyć, że podobnie jak pierwsza część cyklu, produkcja wspiera fanowskie mody, zarówno te zmieniające oprawę audiowizualną, jak i wprowadzające nowe elementy, takie jak zaawansowana fizyka obiektów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 9,3 / 10 na podstawie 157 głosów czytelników.

Gry podobne do Kerbal Space Program 2

Wymagania wiekowe Kerbal Space Program 2

odpowiednia dla każdego wieku

Schreier: nieczysta gra Take-Two zabiła twórców Kerbal Space Program 2
Schreier: nieczysta gra Take-Two zabiła twórców Kerbal Space Program 2

wiadomość3 czerwca 2020

Jason Schreier z agencji Bloomberg zdradził historię stojącą za zmianą dewelopera gry Kerbal Space Program 2. Oryginalni twórcy ze Star Theory Games mieli dowiedzieć się o tym w ostatniej chwili, a firma Take-Two zachęcała pracowników do porzucenia studia. To ostatecznie doprowadziło do rozwiązania zespołu, który do grudnia pracował nad KSP2.

Kerbal Space Program 2 - paliwo przyszłości i nowe eksplozje na filmiku
Kerbal Space Program 2 - paliwo przyszłości i nowe eksplozje na filmiku

wiadomość21 lutego 2020

Kerbal Space Program 2 doczekało się filmiku prezentującego niektóre nowości z nadchodzącej gry. Twórcy omówili choćby technologie wprowadzone w kontynuacji oraz nowy system eksplozji.

Kerbal Space Program 2 bez lootboxów i ekskluzywności w Epic Games Store
Kerbal Space Program 2 bez lootboxów i ekskluzywności w Epic Games Store

wiadomość22 sierpnia 2019

Studio Startheory zdradziło kolejne szczegóły na temat Kerbal Space Program 2. W grze nie uświadczymy lootboksów, a sam tytuł nie będzie czasowym tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store.

Zapowiedziano Kerbal Space Program 2
Zapowiedziano Kerbal Space Program 2

wiadomość19 sierpnia 2019

Ukazał się zwiastun zapowiadający nową część Kerbal Space Program. Przy okazji dowiedzieliśmy się, kiedy możemy spodziewać się premiery oraz jakie nowości czekają nas w grze.

PC
XONE
PS4