Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS5XSXPS4XONE
Okładka Kerbal Space Program 2 (PC)
OkładkaKerbal Space Program 2 (PC)

Kerbal Space Program 2

Druga odsłona niezwykle popularnego symulatora podboju kosmosu, pozwalającego w realistyczny sposób konstruować i pilotować rakiety oraz statki kosmiczne. Kerbal Space Program 2 oferuje wiele nowych możliwości, np. budowanie pozaziemskich kolonii.

Symulacje | science fiction | symulator kosmiczny | sandbox | kosmiczne | edukacyjne | elementy strategiczne | maszyny i urządzenia | kooperacja | statki kosmiczne | crafting | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kerbal Space Program 2 Premiera

data nieogłoszona

PC XONE PS4 PS5 XSX

Gry podobne do Kerbal Space Program 2

Space Company Simulator

Kerbal Space Program

Space Station Sim

E3 2021

Kerbal Space Program 2 to druga odsłona popularnego symulatora podboju kosmosu, który ze względu na swoją wartość edukacyjną zdobył ogromną popularność wśród amatorów lotów kosmicznych i astronomii. Pierwsza wczesna wersja Kerbal Space Program ukazała się w 2011 roku i przez kolejne lata była nieprzerwanie rozwijana przez niezależne meksykańskie studio deweloperskie Monkey Squad. Nad sequelem, przygotowanym na zamówienie wydawcy – firmy Private Division, należącej do branżowego giganta Take-Two Interactive, pracował nowy zespół producentów wchodzący w skład amerykańskiego Star Theory Games.

Mechanika

W Kerbal Space Program 2 ponownie stajemy u steru programu kosmicznego przygotowanego przez Kerbale: sympatyczne zielonoskóre stworki, które postanawiają opuścić własną planetę w imię nauki i przygody. Twórcy przebudowali od podstaw wszystkie kluczowe elementy rozgrywki, zachowując jednocześnie to, dzięki czemu seria zdobyła tak dużą popularność.

Zabawę rozpoczynamy od przygotowaniu planu lotu i pierwszej rakiety, korzystając z setek różnych dostępnych części, takich jak silniki, zbiorniki z paliwem, kapsuły dla załogi oraz ładunki orbitalne itd. W zadaniu tym pomogą nam przystępne samouczki, pozwalające przyswoić wszystkie podstawowe elementy tytułu oraz prowadzące nas krok po kroku przez pierwsze etapy eksploracji kosmosu. Gra oferuje kilka poziomów trudności, wpływających na zachowanie się naszych rakiet podczas lotu oraz liczbę wyzwań, które wiążą się z ich projektowaniem i sterowaniem.

Jedną z największych nowości w Kerbal Space Program 2 są elementy rozgrywki wyciągnięte wprost z klasycznych powieści oraz filmów science fiction. Gracze mogą teraz budować stacje kosmiczne oraz pozaziemskie kolonie na powierzchni obcych planet i księżyców. Opcja ta wiąże się z wieloma wcześniej nieobecnymi w serii mechanikami rozgrywki, takimi jak zbieranie surowców. Posiadając odpowiedni poziom technologiczny, możemy wznosić teraz różnego rodzaju obiekty tworzące bazę, a także budować pojazdy takie jak łaziki, które ułatwią transport materiałów i dalszą eksplorację.

Kolejnym krokiem w badaniu przestrzeni kosmicznej jest zbudowanie statku wyposażonego w napęd pozwalający odwiedzić sąsiadujące układy słoneczne. Autorzy przygotowali wiele interesujących niespodzianek w przestrzeni międzygwiezdnej, a także ciekawych ciał niebieskich, takich jak Charr (spalona żarem planeta z żelaza), Ovin (superziemia z pierścieniami i nieubłaganą grawitacją) oraz Rask i Rusk, które tworzą unikalny podwójny system planetarny.

Tryby gry

Po raz pierwszy w serii Kerbal Space Program 2 oferuje długo oczekiwaną możliwość kooperacyjnej zabawy wieloosobowej, która nabiera nowego znaczenia dzięki opcji wspólnej budowy kosmicznych kolonii.

Kwestie techniczne

Kerbal Space Program 2 oferuje zupełnie nowy silnik graficzny, wspierający zaawansowane efekty graficzne, co sprawia, że gra przy najwyższym poziomie detali rożni się drastycznie od oryginału. Warto zaznaczyć, że podobnie jak pierwsza część cyklu, produkcja wspiera fanowskie mody, zarówno te zmieniające oprawę audiowizualną, jak i wprowadzające nowe elementy, takie jak zaawansowana fizyka obiektów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 9,2 / 10 na podstawie 274 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Kerbal Space Program 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
XONE
PS4
PS5
XSX