Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Space Station Sim (PC)

Space Station Sim PC

Gra komputerowa z rodzaju symulatorów ekonomicznych, w której wcielamy się w postać administratora NASA. Naszym zadaniem będzie nadzorowanie budowy międzynarodowej stacji kosmicznej, a następnie kierowanie pracą i badaniami prowadzonymi na niej.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Space Station Sim (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3listopada2005

17września2007

pudełko PL

Space Station Sim to, jak wskazuje nazwa, gra komputerowa z rodzaju symulatorów ekonomicznych, w której wcielamy się w postać administratora NASA. Naszym zadaniem będzie nadzorowanie budowy międzynarodowej stacji kosmicznej, a następnie kierowanie pracą i badaniami prowadzonymi na niej. W fazie budowy stacji musimy stworzyć jej projekt, pozyskać fundusze i wybrać odpowiednie elementy, z których stacja ma się składać. W tym miejscu warto wspomnieć, iż korzystać będziemy z fotorealistycznych modułów stacji kosmicznych, które przy swoich projektach wykorzystują agencje kosmiczne NASA, ESA (europejska), NASDA (japońska), CSA (kanadyjska) oraz RSA (rosyjska). Jak więc widzicie możliwych konfiguracji jest bardzo.

Następnym krokiem w kierunku podboju kosmosu jest skompletowanie załogi stacji, która w późniejszym okresie będzie brała udział w przeróżnych misjach i eksperymentach. Przy wyborze członków załogi musimy wziąć pod uwagę ich umiejętności, potencjał, osobowość oraz oczywiście koszty zatrudnienia. W trakcie rozgrywki możliwe jest przydzielanie odpowiednich treningów poszczególnym osobom, tak więc ich umiejętności mogą podnieść się w znaczący sposób. Należy wziąć również pod uwagę interakcje członków załogi - dość trudno zarządzać stacją, jeżeli nikt spośród załogi się nie lubi.

Po wybraniu odpowiednich modułów, wybudowaniu stacji, skompletowaniu załogi oraz wystrzeleniu tego wszystkiego na orbitę rozpoczynamy część administracyjną. Od tej pory nasze zadania to planowanie badań naukowych i radzenie sobie z wszelkimi nieprzewidzianymi sytuacjami i zagrożeniami. Nie można również zapomnieć o zaopatrywaniu stacji w żywność i artykuły potrzebne do przeżycia. No chyba, że chcemy być administratorem bardzo krótko.

Aby zapewnić grze sukces komercyjny i zainteresowanie potencjalnych graczy, twórca gry, firma Vision Videogames, zatrudniła przy jej projektowaniu pana Noaha Falstein, który brał udział w pracach przy takich tytułach jak Indiana Jones, Battlehawks 1942 czy The Dig. Aby jeszcze bardziej uwiarygodnić rozgrywkę podpisano umowę z NASA, na mocy której amerykańska agencja kosmiczna zobowiązała się do udzielania wszelkich informacji i pomocy przy tworzeniu Space Station Sim.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Gry podobne do Space Station Sim

Klasyfikacja PEGI Space Station Sim

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Space Station Sim

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128MB (GeForce 3 lub lepsza), 500 MB HDD, Windows 2000/XP

Poradnik: Space Station Sim

wiadomość5 października 2007

"Witam serdecznie w nieoficjalnym poradniku do gry Space Station Sim. Zawiera on wszelkie niezbędne informacje, porady oraz wskazówki potrzebne do bez stresowej zabawy, a także dokładny wykaz możliwych do skonstruowania modułów, komponentów oraz innych ważnych elementów."

SpaceStationSim - symulator stacji kosmicznej - znalazł wydawcę
SpaceStationSim - symulator stacji kosmicznej - znalazł wydawcę

wiadomość3 listopada 2006

Jeżeli fascynujecie się kosmosem, chcielibyście poznać tajniki pracy astronautów nie w jakiejś fantastycznej, bliżej nieokreślonej przyszłości, lecz w naszych czasach, to mamy dla was dobrą wiadomość. Właśnie do sprzedaży trafiła wydana przez Enlight Software, a stworzona przez Vision Videogames gra SpaceStationSim, będąca symulatorem stacji kosmicznej, który powstał we współpracy z NASA.