Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2006, 11:42

autor: Metatron

SpaceStationSim - symulator stacji kosmicznej - znalazł wydawcę

Jeżeli fascynujecie się kosmosem, chcielibyście poznać tajniki pracy astronautów nie w jakiejś fantastycznej, bliżej nieokreślonej przyszłości, lecz w naszych czasach, to mamy dla was dobrą wiadomość. Właśnie do sprzedaży trafiła wydana przez Enlight Software, a stworzona przez Vision Videogames gra SpaceStationSim, będąca symulatorem stacji kosmicznej, który powstał we współpracy z NASA.

Firma Enlight Software podpisała z Vision Videogames umowę na wydanie powstałej we współpracy z NASA gry sumulacyjno-ekonomicznej SpaceStationSim, w której gracze zarządzają stacją kosmiczną. Co prawda gra już od roku była dostępna na stronie internetowej producenta, ale obecnie, dzięki znalezieniu wydawcy, trafi do szerszej dystrybucji.

SpaceStationSim - symulator stacji kosmicznej - znalazł wydawcę - ilustracja #1

Wspomniana produkcja pozwala nam stworzyć własną Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) z modułów i komponentów odpowiadających rzeczywistym częściom wykorzystywanym przez NASA oraz partnerów amerykańskiej organizacji: Canadian Space Agency (CSA), European Space Agency (ESA), Japanese Aerospace Exploration Agency (JAXA) oraz Russian Space Agency (RSA).

To jednak dopiero początek zabawy. Teraz trzeba zatroszczyć się o odpowiednie dostawy surowców, zapewnić przebywającym na stacji astronautom odpowiednie warunki do życia i pracy, organizować i planować przeprowadzane w kosmosie eksperymenty. Jednocześnie musimy być gotowi do reagowania na różne sytuacje awaryjne (pożary, awarie sprzętu itp.). Nasze przedsięwzięcie ma charakter międzynarodowy, więc od nas zależy także utrzymanie dobrych stosunków dyplomatycznych z różnymi krajami świata.

Każdy z przebywających na stacji ludzi odznacza się innymi cechami i potrzebami. Żeby zapewnić optymalne funkcjonowanie astronauty w tym sztucznym i niezbyt przyjaznym środowisku, musimy stale mieć je wszystkie na uwadze.

Jeżeli lubicie produkcje pokroju The Sims, mamy dobrą wiadomość. Gra SpaceStationSim umożliwia stworzenie sobie własnego astronauty i dokładne kierowanie jego poczynaniami na stacji kosmicznej.

SpaceStationSim - symulator stacji kosmicznej - znalazł wydawcę - ilustracja #2

Gra jeszcze w tym miesiącu trafi do amerykańskich sklepów. Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie się jej europejską dystrybucją. W naszym kraju natomiast SpaceStationSim ukaże się w polskiej wersji językowej przygotowanej przez firmę Play i kosztować będzie 29 zł. Więcej informacji na temat gry znajdziecie na łamach naszej encyklopedii.

SpaceStationSim - symulator stacji kosmicznej - znalazł wydawcę - ilustracja #3