Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Space Colony (PC)

Space Colony PC

Space Colony to utrzymana w klimatach science-fiction strategia ekonomiczna, stworzona przez zespół deweloperski studia FireFly. Gracz wciela się w rolę kolonizatora obcej planety, który przy użyciu dostępnych środków stara się zbudować tętniące życiem, galaktyczne metropolie.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | RTS

PC Windows
Okładka Space Colony (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14października2003

8stycznia2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Space Colony to kolejna gra zespołu Firefly Studios, znanego chociażby ze stworzenia cieszącej się bardzo dużą popularnością Twierdzy (Stronghold). Spoglądając na tytuł gry, nie trudno jest się domyśleć, iż tym razem przenosimy się w przyszłość, w przestrzeń kosmiczną, gdzie czeka nas założenie oraz utrzymanie kolonii na odległej i nieznanej planecie. Rozpoczynamy jak zwykle bardzo skromnie, posiadając jedynie kilka podstawowych budynków, jednak z czasem zaczniemy budować prawdziwe, olbrzymie i tętniące życiem metropolie. Głównym celem przyświecającym graczowi w Space Colony jest uczynienie naszej kosmicznej kolonii źródłem jak największych przychodów. W tym celu musimy dokonywać odpowiednich inwestycji i w ten sposób cały czas dbać o zadowolenie obywateli naszego kosmicznego miasteczka, którzy im będą szczęśliwsi tym z pewnością chętniej przyczynią się do powiększania stanu naszego konta. Będziemy musieli zadbać o wydobycie niezbędnych surowców a także przygotować dla mieszkańców przeróżne atrakcje, np. ZOO pełne obcych, bary, automaty do gier, itd.

Oczywiście nie zapomniano również o aspekcie militarnym. W każdej chwili wojska obcych ras mogą zaatakować naszą kolonię, dlatego też konieczne jest przygotowanie odpowiednich środków, które w razie ataku pozwolą na jego odparcie i skuteczny kontratak.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 387 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Space Colony

Klasyfikacja PEGI Space Colony

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Space Colony

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium III 800 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 8MB
Space Colony - recenzja gry
Space Colony - recenzja gry

Recenzja 26 stycznia 2004, 13:41

Model rozbudowy kolonii jest dość ciekawie przedstawiony. Zaczynając zabawę, sterujemy przeważnie niewielką grupą ludzi. Dopiero w trakcie gry pojawią się kolejni rekruci. Najważniejszy obiekt każdej kolonii to centrum dowodzenia. Znajdują się tu dwie niezwykle istotne konsole. Pierwsza steruje dopływem tlenu, druga - prądu. Trzecia konsola pozwala sterować urządzeniami leczniczymi, ale korzysta się z niej wyjątkowo rzadko. Wracając jeszcze do surowców, nie można zapomnieć o regularnym dobudowywaniu elektrowni i maszyn do „produkcji” tlenu. Energię można zdobywać na kilka sposobów. Początkowo należy ograniczyć się do baterii słonecznych, ale w trakcie gry pojawią się bardzo nowoczesne, a zarazem wydajne elektrownie (np. budowane na niewielkich wulkanach). O wiele prościej jest z tlenem. Przez cały czas ma się do dyspozycji tylko jedną strukturę, która na dodatek starcza na dłuższy czas. Logiczne jest to, iż nasi nowi koloniści nie będą chcieli na siebie nieustannie wpadać, znajdując się w niewielkim centrum dowodzenia. Należy skonstruować kilka specjalnych kopuł (domes). Mieszczą one wszystkie niezbędne sprzęty. Należy zadbać o odpowiednią ilość łóżek czy maszyny dostarczające energię. Szerzej o dostępnych strukturach powiem za chwilkę.