Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Space Colony (PC)
OkładkaSpace Colony (PC)

Space Colony PC

Space Colony to utrzymana w klimatach science-fiction strategia ekonomiczna, stworzona przez zespół deweloperski studia FireFly. Gracz wciela się w rolę kolonizatora obcej planety, który przy użyciu dostępnych środków stara się zbudować tętniące życiem, galaktyczne metropolie.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Space Colony Premiera PC

14października2003

pudełko PL

8stycznia2004

producent: Firefly Studios wydawca: Take 2 Interactive wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Space Colony

Tropico (2001)

Beach Life

Startopia

Space Colony to kolejna gra zespołu Firefly Studios, znanego chociażby ze stworzenia cieszącej się bardzo dużą popularnością Twierdzy (Stronghold). Spoglądając na tytuł gry, nie trudno jest się domyśleć, iż tym razem przenosimy się w przyszłość, w przestrzeń kosmiczną, gdzie czeka nas założenie oraz utrzymanie kolonii na odległej i nieznanej planecie. Rozpoczynamy jak zwykle bardzo skromnie, posiadając jedynie kilka podstawowych budynków, jednak z czasem zaczniemy budować prawdziwe, olbrzymie i tętniące życiem metropolie. Głównym celem przyświecającym graczowi w Space Colony jest uczynienie naszej kosmicznej kolonii źródłem jak największych przychodów. W tym celu musimy dokonywać odpowiednich inwestycji i w ten sposób cały czas dbać o zadowolenie obywateli naszego kosmicznego miasteczka, którzy im będą szczęśliwsi tym z pewnością chętniej przyczynią się do powiększania stanu naszego konta. Będziemy musieli zadbać o wydobycie niezbędnych surowców a także przygotować dla mieszkańców przeróżne atrakcje, np. ZOO pełne obcych, bary, automaty do gier, itd.

Oczywiście nie zapomniano również o aspekcie militarnym. W każdej chwili wojska obcych ras mogą zaatakować naszą kolonię, dlatego też konieczne jest przygotowanie odpowiednich środków, które w razie ataku pozwolą na jego odparcie i skuteczny kontratak.

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 390 głosów czytelników.

Space Colony cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Space Colony

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Space Colony Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium III 800 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 8MB