Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2019, 11:39

autor: Adrian Werner

NBA 2K19 najlepiej sprzedającą się grą z serii, mikropłatności bardzo popularne

NBA 2K19 rozeszło się w 12 mln egzemplarzy, co czyni z gry największy bestseller z tej serii. Produkcja zarabia również majątek na mikropłatnościach.

Bardzo agresywny system mikropłatności nie przeszkodził grze NBA 2K19 w osiągnięciu rewelacyjnych wyników sprzedaży. - NBA 2K19 najlepiej sprzedającą się grą z serii, mikropłatności bardzo popularne - wiadomość - 2019-08-06
Bardzo agresywny system mikropłatności nie przeszkodził grze NBA 2K19 w osiągnięciu rewelacyjnych wyników sprzedaży.
NBA 2K19 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Visual Concepts
  2. Wydawca: 2K Sports
  3. Gatunek: gra sportowa
  4. Platformy: PC, PS4, XONE, Switch
  5. Data premiery: 10 września 2018 r.

Firma Take-Two Interactive ma powody do zadowolenia. W najnowszym raporcie finansowym wydawca pochwalił się, że gra NBA 2K19 jest najlepiej sprzedającą się odsłoną koszykarskiego cyklu. Do tej pory produkcja rozeszła się w 12 mln egzemplarzy.

Nie tylko wyniki sprzedaży gry są imponujące. Prezes Take-Two Interactive poinformował także, że w minionym kwartale przychody z mikropłatności w NBA 2K19 wzrosły o 140%.

Przypomnijmy, że premierze NBA 2K19 towarzyszyły kontrowersje związane z bardzo agresywnym systemem mikropłatności. Gra nie przepuszcza prawie żadnej okazji, aby wyciągnąć od graczy dodatkowe pieniądze. Całość bardziej przypomina mobilne produkcje free-to-play niż płatny tytuł konsolowy.

Użytkownicy dali upust swojemu niezadowoleniu wystawiając NBA 2K19 fatalne oceny. Na Steamie tylko 33% recenzji jest pozytywnych, a w serwisie Metacritic średnia not użytkowników to 2.5/10. Jak jednak widać, nie przeszkodziło to graczom w wydaniu majątku na mikropłatności.

Przypomnijmy, że NBA 2K19 ukazało się 10 września ubiegłego roku na PC oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Miesiąc temu zapowiedziano nową odsłonę cyklu, zatytułowaną NBA 2K20. Gra zmierza na te same platformy co zeszłoroczna część serii i ukaże się 6 września.

  1. Oficjalna strona gry