Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2019, 14:35

autor: XxX

Epic Games Store odrzucił grę, której twórcy nie chcieli opuścić Steama

Epic Games Store stawia na tytuły ekskluzywne, o czym wiadomo już od dłuższego czasu. Gracze jednak wciąż czują się dotknięci faktem, że kolejne tytuły zostają odrzucone przez platformę, ponieważ ich twórcy nie chcą zapewnić wyłączności. Taki los spotkał ostatnio SkateBIRD.

Epic Games Store stawia na tytuły ekskluzywne, o czym wiadomo już od dawna. - Epic Games Store odrzucił grę, której twórcy nie chcieli opuścić Steama - wiadomość - 2019-08-01
Epic Games Store stawia na tytuły ekskluzywne, o czym wiadomo już od dawna.

SkateBIRD to tytuł tworzony przez Glass Bottom Games. Choć nazwa może nie mówić wam wiele, to wydawca ma już na swoim koncie takie gry jak Hot Tin Roof: The Cat That Wore A Fedora, czy Spartan Fist. Ostatnio zrobiło się o nim nieco głośniej za sprawą małego zamieszania, jakie zostało wywołane przez jednego tweeta. Megan Fox z Glass Bottom Games poskarżyła się publicznie, że Epic Games Store odrzuciło ich najnowszą produkcję, ponieważ twórcy nie chcieli zrezygnować ze współpracy ze Steamem.

Powodem decyzji studia były obiecane na Kickstarterowej zbiórce klucze na platformę Steam. Twórcy chcieli pozostać fair wobec ludzi, którzy im zaufali, przez co musieli zrezygnować z pewnych zysków, jakie zapewniłaby im współpraca ze sklepem Epic Games. Postawa godna pochwały, biorąc pod uwagę, że w przeszłości zdarzały się sytuacje, kiedy studia nie dotrzymywały obietnic złożonych na zbiórce i szły na układ z Epic Games.

Wiadomość wywołała niemałe oburzenie wśród komentujących, choć szefostwo Epic Games już od dawna głośno mówi o tym, że w swoim sklepie chcą raczej skupiać się na tytułach ekskluzywnych, co, ich zdaniem, ma przynieść korzyści dla samych graczy.

Epic Games nie zaznaczyło, czy odmowa współpracy dotyczy pojawienia się tytułu w ich sklepie, czy też wykluczenia studia z uczestnictwa w programie Epic Games Grants, w którym twórcy korzystający z silnika Unreal Engine 4 mieli szansę na dotacje w wysokości od 5 000 do 500 000 dolarów.

SkateBIRD na Kickstarterze cieszył się spora popularnością. - Epic Games Store odrzucił grę, której twórcy nie chcieli opuścić Steama - wiadomość - 2019-08-01
SkateBIRD na Kickstarterze cieszył się spora popularnością.

SkateBIRD to gra, w której wcielimy się w postać małego ptaszka jeżdżącego na deskorolce. Tytuł powstaje przy wsparciu ludzi z zewnątrz, którzy pomagali twórcom poprzez dobrowolne wpłaty za pośrednictwem platformy crowdfundingowej Kickstarter. Koncepcja gry spodobała się na tyle, że zbiórka znacznie przekroczyła zakładany cel. Wynosił on 20 000 dolarów, podczas gdy ostatecznie na konto Glass Bottom Games trafiło 67 220 dolarów.

Megan Fox twierdzi, że przedstawiciele Epic Games Store być może zmienią zdanie po premierze SkateBIRD. Tytuł musiałby jednak osiągnąć dość spory sukces, aby podobny scenariusz miał szansę na zrealizowanie. Mimo znikomego rozgłosu, jaki przyniosły poprzednie produkcje, SkateBIRD ma szansę na wybicie się. Już teraz znajduje się na liście życzeń 15 tys. użytkowników Steama, a trendy wyraźnie pokazują, że liczba ta w niedalekiej przyszłości może wzrosnąć przynajmniej do 30 tysięcy.