Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2019, 10:16

autor: Froozyy

Szef Epic Games: brak kluczy Steam do Shenmue 3 to wina Valve

Według szefa Epic Games, Tima Sweeneya, brak dystrybucji kluczy za pośrednictwem platformy Steam to wina firmy Valve. Jej polityka nie pozwala na to w przypadku gier, które mają swoją premierę poza Steamem.

Shenmue 3 będzie miało swoją premiere tylko na Epic Games Store. - Szef Epic Games: brak kluczy Steam do Shenmue 3 to wina Valve - wiadomość - 2019-06-30
Shenmue 3 będzie miało swoją premiere tylko na Epic Games Store.

Przez ostatnie lata Steam stał się standardem dystrybucji cyfrowej najnowszych gier i większość projektów wspieranych przez społeczność (na przykład za pomocą Kickstartera) miała swoją premierę również na tej platformie. Jednak najnowsza część gry Shenmue jest wyjątkiem. Shenmue 3 przez dwanaście miesięcy będzie do kupienia wyłącznie na Epic Games Store i nie ma żadnych planów, aby dystrybucja kluczy dla tych, którzy wsparli projekt finansowo na Kickstarterze, odbyła się również za pośrednictwem Steama.

Jak poinformował na swoim Twitterze szef Epic Games, Tim Sweeney, polityka Valve nie pozwala na dostarczanie kluczy dla gier, które nie będą dostępne na starcie w serwisie Steam. Tim dodaje również, że jego firma byłaby w stanie zfinansować 30% kosztów, jeśli Valve zdecydowałoby się jednak na dystrybucję.

Innymi słowy, Valve zrezygnowało z wydania kluczy do gry, która nie ma swojej premiery na rozwianej przez siebie platformie. To oznacza, że ci, którzy wspomogli projekt finansowo na Kickstarterze i liczyli, że zagrają w niego za pomocą Steama, będą musieli zadowolić się korzystaniem z konkurencyjnej platformy Epic Game Store. Na dodatek twórcy gry odmawiają zwrotu pieniędzy osobom niezadowolonym z takiego obrotu rzeczy.

Oczywiście, nie było by tego problemu, gdyby w trakcie kampanii kickstartertowej deweloperzy z YS Net nie podali Steama jako dedykowanego klienta. Nie przeszkodziło to jednak twórcom w podpisaniu umowy z Epic Games i tym samym sprawieniu, że Shenmue 3 nie pojawi się w dniu premiery w sklepie Valve. Patrząc z finansowego punktu widzenia taka decyzja nie powinna nikogo dziwić.