Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2019, 09:05

Wolfenstein Youngblood wykorzysta Denuvo

Firma Bethesda Softworks ujawniła, że wykorzysta antypiracki system Denuvo w Wolfenstein: Youngblood, czyli nowej odsłonie cyklu FPS, która trafi na PC w przyszłym miesiącu.

W Wolfenstein: Youngblood zagramy w przyszłym miesiącu. - Wolfenstein Youngblood wykorzysta Denuvo - wiadomość - 2019-06-29
W Wolfenstein: Youngblood zagramy w przyszłym miesiącu.
WOLFENSTEIN: YOUNGBLOOD W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Machine Games / Arkane Studios
  2. Wydawca: Bethesda Softworks
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery: 26 lipca 2019 r.

Już tylko niecały miesiąc dzieli nas od premiery Wolfenstein: Youngblood, czyli nastawionej na zabawę kooperacyjną nowej odsłony popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanek. Będąca wydawcą projektu firma Bethesda Softworks uznała, że to dobry moment na ujawnienie, że pecetowa wersja gry wykorzysta antypiracki system Denuvo.

Informację tę dodano do profilu gry w serwisie Steam. Nie wiemy, czy Denuvo pojawi się również w wydaniu Wolfenstein: Youngblood sprzedanym we własnym sklepie Bethesdy. W przypadku RAGE 2 to zabezpieczenie obecne było wyłącznie na platformie firmy Valve.

Warto przypomnieć, że Rage 2 na Steamie tylko początkowo korzystało z Denuvo. Zabezpieczenie zostało usunięte w pierwszym patchu. W przypadku tej gry jednym z powodów takiego posunięcia był fakt, że w profilu produkcji brakowało informacji o tym DRM przed premierą. Przede wszystkim jednak, jak już wspomnieliśmy, wersja gry w sklepie Bethesdy była go pozbawiona, więc piraci mogli udostępniać to wydanie, czyniąc obecność Denuvo na Steamie bezsensownym. Dlatego wątpimy, że w przypadku Wolfenstein: Youngblood wydawca powtórzy ten błąd.

Najnowsza wersja tego DRM wciąż nie została złamana, więc jego ochroną nadal cieszą się produkcje takie jak Anno 1800, Mortal Kombat 11, czy Three Kingdoms: Total War. Nic więc dziwnego, że Bethesda skusiła się ponownie na Denuvo.

Przypomnijmy, że Wolfenstein: Youngblood poza pecetami zmierza także na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Gra ukaże się 26 lipca tego roku i zaoferuje pełną polską wersję językową.

  1. Oficjalna strona gry