Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2019, 08:40

autor: Adrian Werner

Halo Reach na PC - pierwszy gameplay i start testów

Wystartowały zamknięte testy pecetowego wydania Halo: Reach. W sieci pojawił się również obszerny gameplay, pokazujący jak ta konwersja prezentuje się w akcji.

Halo: Reach będzie pierwszą grą, która ukaże się w ramach pecetowej wersji Halo: The Master Chief Collection. - Halo Reach na PC - pierwszy gameplay i start testów - wiadomość - 2019-06-29
Halo: Reach będzie pierwszą grą, która ukaże się w ramach pecetowej wersji Halo: The Master Chief Collection.

Ruszyła zamknięta beta pecetowej wersji Halo: Reach, czyli ostatniej odsłony cyklu opracowanej przez studio Bungie. Biorący w nich udział gracze wybrani zostali spośród osób zarejestrowanych w tzw. Insider Program.

Pierwsza faza testów potrwa do 1 lipca. Uczestniczy w niej niewielka grupa graczy. Kolejne bety mają dopuszczać więcej osób. Udostępniona im gra jest lekko ulepszoną wersją tego, co autorzy pokazywali za zamkniętymi drzwiami podczas tegorocznej edycji targów E3. Zawiera więc tylko misję Tip of the Spear z kampanii.

Równolegle autorzy udostępnili prawie 18-minutowy zapis rozgrywki z wersji testowej, który możecie obejrzeć powyżej. Dzięki temu możemy zobaczyć jak Halo: Reach prezentuje się w rozdzielczości 4K i z zapowiadanymi ulepszeniami graficznymi.

Przypomnijmy, że gra wejdzie w skład pecetowej wersji Halo: The Master Chief Collection. Projekt będzie można kupić jako zestaw, lub nabyć tylko wybrane pozycje z niego.

Dopasowanie gier do specyfiki pecetów zabierze sporo czasu. Dlatego wchodzące w skład kolekcji produkcje nie ukażą się jednocześnie. Autorzy zamierzają wypuszczać je w kolejności chronologicznej pod względem fabularnym. Dlatego zaczynają od Halo Reach, które jest prequelem. Potem otrzymamy kolejno Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2, Halo 3 (wraz z kampanią z Halo 3: ODST) i Halo 4. Warto wspomnieć, że zestaw dostępny będzie nie tylko w Microsoft Store, ale również na Steamie.

Niestety, na razie autorzy nie podali planowanych dat premier wszystkich tych gier. Nie wiemy nawet, kiedy możemy spodziewać się pecetowego Halo: Reach.

  1. Oficjalna strona Halo: The Master Chief Collection
  2. Halo: Reach - recenzja gry