Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitchXONE
Okładka SkateBIRD (PC)
OkładkaSkateBIRD (PC)

SkateBIRD

Humorystyczna gra zręcznościowa poświęcona jeździe na deskorolce. W SkateBIRD kontrolujemy tytułowego ptaka-skatera, które jeździ w skateparkach pokroju sypialni bądź biura, bije rekordy punktowe i wykonuje zadania dla innych ptasich miłośników deskorolki.

Zręcznościowe | deskorolka | humorystyczne | crowdfunding | indie | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SkateBIRD Premiera

16wrz2021za 48dni

PC Switch XONE

SkateBIRD jest humorystyczną grą zręcznościową poświęconą jeździe na deskorolce, która traktuje skateboarding z dużym przymrużeniem oka. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Glass Bottom Games, a powstała między innymi dzięki udanej zbiórce crowdfundingowej w serwisie Kickstarter.

Fabuła

Głównym bohaterem gry SkateBIRD jest tytułowy ptaszek, którego właściciele marnują się w kiepsko płatnej pracy; na domiar złego niemal nigdy nie ich w domu, by mogli się pobawić ze swoim skrzydlatym przyjacielem. Protagonista postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i samemu zacząć jeździć na deskorolce. Doskonaląc swe umiejętności, nasz ptasi skater zdobywa coraz liczniejsze grono fanów, dzięki czemu świat ptasiego skateboardingu stopniowo staje przed nim otworem, a sytuacja jego ludzkich towarzyszy zaczyna się poprawiać.

Mechanika

W SkateBIRD akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Zabawa toczy się na rozległych poziomach będących nietypowymi skateparkami. Nietypowymi, bo z uwagi na niewielkie rozmiary naszego ptasiego zawodnika, jeździ on na deskorolce między innymi w takich miejscach, jak sypialnia bądź biuro. W każdej lokacji roi się od ramp, na których możemy wykonywać widowiskowe sztuczki czy choćby barierek czekających na „zgrindowanie”. Nasze poczynania są na bieżąco oceniane przez system punktacji, a chcąc zdobywać wysokie wyniki, musimy łączyć poszczególne sztuczki w długie kombinacje.

Oprócz tego w trakcie zabawy spotykamy inne ptaki mające dla nas rozmaite zadania. Ich realizacja jest o tyle ważna, że w ten sposób odblokowujemy dostęp do nowych skateparków. Należy przy tym zaznaczyć, że chcąc poczynić postępy, nie musimy wykonywać wszystkich zadań czekających na danej mapie. Zlecenia są zróżnicowane, a wśród nich znajdziemy zarówno takie, które polegają na zdobyciu określonej liczby punktów, jak i na przykład takie, w których musimy odzyskać utracony przedmiot (najczęściej czekający w jakimś wyjątkowo trudno dostępnym miejscu).

Poza tym warto zaglądać w każdy kąt danego skateparku, gdyż w ten sposób możemy odblokować dostęp do sekretnych obszarów bądź znaleźć skrzętnie poukrywane przedmioty, jak ubrania i deskorolki dla naszego zawodnika lub kasety zawierające nowe piosenki.

Kwestie techniczne

SkateBIRD działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4 i posiada przyjemną dla oka grafikę. Otoczenie jest szczegółowe, a kontrolowany przez nas zwierzak zachowuje się w realistyczny sposób. Na osobną wzmiankę zasługuje soundtrack, który dodatkowo możemy rozbudować o znajdowane podczas zabawy kasety bądź własne piosenki w formacie MP3.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe SkateBIRD: Odpowiednia dla każdego wieku.

SkateBIRD Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i7-3770 3.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
Switch
XONE