Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS4XONE
Okładka Tony Hawk's Pro Skater 1+2 (PC)

Tony Hawk's Pro Skater 1+2

Tony Hawk's Pro Skater 1 and 2

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 to kompletnie odświeżone wersje pierwszych dwóch odsłon kultowej serii poświęconej ekstremalnej jeździe na deskorolce. Za zremasterowanie gier odpowiada studio Vicarious Visions, a zmiany nie ograniczają się wyłącznie do podbicia rozdzielczości.

Sportowe | TPP | deskorolka | sporty ekstremalne | pakiet | multiplayer | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | podzielony/wspólny ekran | Epic Store exclusive

Okładka Tony Hawk's Pro Skater 1+2 (PC)

data premiery gry:

4wrz2020za 90dni

PC PS4 XONE

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 to zestaw dwóch pierwszych odsłon kultowej serii zręcznościowych symulatorów jazdy na deskorolce sygnowanych nazwiskiem popularnego skateboardzisty. Zostały one całkowicie zremasterowane przez znane z remake’u Crash Bandicoot N. Sane Trilogy studio Vicarious Visions. W pracach nad grami brali udział również byli pracownicy zespołu deweloperskiego Neversoft Entertainment, które stworzyło oryginalne wersje Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 z 1999 roku i 2000 roku.

Mechanika

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 to wiernie odtworzone gry, a co za tym idzie – zawierają wszystkie poziomy i pełną listą skaterów znanych z pierwotnych wersji. Gracze mogą wybrać prawdziwych zawodników, takich jak tytułowy Tony Hawk, Bucky Lasek, Steve Caballero, Bob Burnquist, Jamie Thomas, Kareem Campbell, Rune Glifberg, Rodney Mullen, Eric Koston, Chad Muska, Elissa Thomas, Andrew Reynolds i Geoff Rowley. W remasterach odwiedzamy znane fanom cyklu skateparki w Warehouse, School, Mall, Roswell czy Burnside.

Twórcy pokusili się o zwiększenie liczby celów podczas rozgrywki oraz dodanie sztuczek na deskorolce, które pojawiły się dopiero w późniejszych częściach cyklu. Mowa o takich trikach, jak revert, lip tricks oraz wall plant. Mechanika rozgrywki pozostała bez zmian. Za wykonywanie misji oraz sztuczek (liczonych w setkach) dostajemy pieniądze, za sprawą których rozwijamy swoich skaterów oraz możemy kupować nowe deskorolki. Dzięki temu graczowi łatwiej przychodzą coraz bardziej skomplikowane wyczyny.

Tryby gry

W obu odsłonach Tony Hawk’s Pro Skater można grać zarówno w trybie pojedynczym, jak i wieloosobowym lub na podzielonym ekranie. Dostępne są też odpowiednio rozbudowane względem oryginałów edytory Create-A- Park oraz Create-A-Skater, w których można tworzyć unikatowe parki do jazdy deskorolką oraz własnych skaterów, a następnie dzielić się efektami swojej pracy z innymi graczami.

Kwestie techniczne

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 są czymś więcej niż klasycznym remasterem. Gry zostały opracowane na nowym silniku zupełnie od podstaw, dzięki czemu grafika spełnia współczesne standardy. Zmiany nie ograniczają się jedynie do zwiększenia rozdzielczości (4K na PC oraz konsolach PlayStation 4 Pro i Xbox One X) i płynności obrazu (60 klatek na sekundę) oraz obsługi HDR. Obie części mogą pochwalić się wysokiej jakości teksturami oraz modelami i animacjami postaciami czy nowoczesnymi systemami oświetlenia i cieniowania. W odświeżonych wydaniach Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 pokuszono się także o dodanie współczesnych funkcji takich, jak możliwość szybkiego wczytania poziomu po nieudanych akcjach.

Na ścieżkę dźwiękową składają się większość oryginalnych utworów oraz zupełnie nowe piosenki. Wśród wykonawców i zespołów muzycznych znajdują się m.in. Goldfinger („Superman”), Powerman 5000 („When Worlds Collide”), Bad Religion („You”), Millencolin („No Cigar”), Naughty By Nature („Pin the Tail on the Donkey”), Papa Roach („Blood Brothers”), Primus („Jerry Was a Racecar Driver”), Lagwagon („May 16th”) i Rage Against Machine („Guerilla Radio”).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 162,00 PLN

Gry podobne do Tony Hawk's Pro Skater 1+2

Wymagania wiekowe Tony Hawk's Pro Skater 1+2

12+

Alcatraz – tajemnicza gra Activision zmierza na PC i konsole [aktualizacja]
Alcatraz – tajemnicza gra Activision zmierza na PC i konsole [aktualizacja]

wiadomość22 maja 2020

Brazylijski organ odpowiedzialny za przyznawanie kategorii wiekowych grom ocenił produkcję zatytułowaną Alcatraz. Ma to być gra sportowa od Activision, która w październiku trafi na PC i konsole obecnej generacji. Kilka tygodni temu pojawiły się doniesienia sugerujące, że Alcatraz będzie podtytułem kolejnej odsłony cyklu Tony Hawk.

W Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 pokierujemy ponad 50-letnimi sportowcami
W Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 pokierujemy ponad 50-letnimi sportowcami

wiadomość18 maja 2020

W sieci pojawił się kolejny gameplay z Tony Hawk’s Pro Skater 1+2. Na materiale widzimy m.in. wygląd skaterów, którymi pokierujemy w odświeżonej wersji dawnych hitów. Co ciekawe, sportowcy zostali odpowiednio postarzeni, tak by ich aparycja lepiej odpowiadała współczesnym czasom.

Jack Black prezentuje gameplay z remasterów Tony Hawk’s Pro Skater 1 i 2
Jack Black prezentuje gameplay z remasterów Tony Hawk’s Pro Skater 1 i 2

wiadomość13 maja 2020

Na kanale JablinskiGames, który należy do Jacka Blacka, pojawił się pierwszy gameplay z remasterów dwóch pierwszych odsłon cyklu Tony Hawk's Pro Skater. W prezentacji brał udział sam Tony Hawk.

Tony Hawk’s Pro Skater 1 i 2 doczekają się remasterów [Aktualizacja]
Tony Hawk’s Pro Skater 1 i 2 doczekają się remasterów [Aktualizacja]

wiadomość12 maja 2020

Podczas wydarzenia Summer Game Fest oficjalnie zapowiedziano zestaw remasterów Tony Hawk’s Pro Skater 1 i 2. Udostępniono również pierwszy zwiastun.

Nowa gra Tony Hawk wyjdzie w tym roku, twierdzi zespół muzyczny
Nowa gra Tony Hawk wyjdzie w tym roku, twierdzi zespół muzyczny

wiadomość10 marca 2020

Zespół muzyczny The Death Set udostępnił na swoim Facebooku wpis, z którego wynika, że jego pięć piosenek trafi do najnowszej odsłony serii Tony Hawk's Pro Skater, która ukaże się jeszcze w tym roku. Wiadomość ta została szybko usunięta, co wskazuje na to, że muzycy pospieszyli się z informowaniem o tym swoich fanów.

PC
PS4
XONE