Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCXONE
Okładka Session (PC)

Session

Symulator jazdy na deskorolce, w możliwie największym stopniu odzwierciedlający specyfikę tego sportu. W Session jeździmy po planszy o otwartej strukturze i szukamy miejsc pozwalających na wykonywanie karkołomnych tricków.

Sportowe | TPP | deskorolka | crowdfunding | indie

Okładka Session (PC)

data premiery gry:

2021

PC XONE

Session jest symulatorem jazdy na deskorolce, opracowanym z myślą o platformie PC i XONE. Stworzenie tej produkcji umożliwiła niezależnemu zespołowi Crea-ture Studios udana kampania crowdfundingowa w serwisie Kickstarter.

Mechanika

W Session akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Zabawa polega na jeździe po otwartej planszy w poszukiwaniu miejsc pozwalających na wykonywanie karkołomnych sztuczek – mowa nie tylko o rampach umożliwiających skoki, lecz także o barierkach (po których można grindować) czy choćby ścianach (na których wykonujemy tak zwane „wallride'y”). W odróżnieniu od gier z serii Tony Hawk's Pro Skater triki nie są punktowane, a ich wykonywanie przypisano do gałek analogowych (w przypadku produkcji sygnowanych nazwiskiem słynnego skatera sztuczki wykonujemy, naciskając określone przyciski).

Autorzy dołożyli starań, by rozgrywka w możliwie największym stopniu odzwierciedlała specyfikę jazdy na deskorolce – należy więc nie tylko umiejętnie balansować ciałem zawodnika, lecz także zadbać o samą deskę; przykładowo, pokrycie jej woskiem pozwala na dłuższe ślizganie się po barierkach i krawędziach. W grze zaimplementowano pełny cykl dobowy oraz rozbudowany edytor pozwalający na nagrywanie materiałów wideo, którymi następnie można się pochwalić społeczności graczy.

Kwestie techniczne

Wydane na platformę PC i XONE Session prezentuje wysokiej jakości oprawę graficzną. Na uwagę zasługują realistyczne animacje kontrolowanego przez nas skatera, dynamiczne oświetlenie oraz pełne detali tekstury pokrywające elementy otoczenia. Zmaganiom towarzyszy soundtrack składający się z licencjonowanych utworów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Session

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Session

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-8400 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz / AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1.5 GB GeForce GTX 480 / 2 GB Radeon HD 6970 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 10

Wkrótce ruszy wczesny dostęp Session – nowego symulatora jazdy na deskorolce
Wkrótce ruszy wczesny dostęp Session – nowego symulatora jazdy na deskorolce

wiadomość13 sierpnia 2019

Zespół Crea-ture Studios zapowiedział, że jego symulator jazdy na deskorolce zatytułowany Session już w przyszłym miesiącu trafi do wczesnego dostępu. Fani serii Tony Hawk’s Pro Skater oraz SKATE powinni trzymać rękę na pulsie.

Nie Skate 4, a Session - zaprezentowano zwiastun symulatora jazdy na deskorolce
Nie Skate 4, a Session - zaprezentowano zwiastun symulatora jazdy na deskorolce

wiadomość10 czerwca 2018

Studio Crea-ture zaprezentowało na E3 2018 swoją wizję symulatora jazdy na deskorolce - podczas konferencji Microsoftu pokazany został pierwszy zwiastun gry Session, ufundowanej w zeszłym roku przez Kickstartera.

PC
XONE