Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2021, 12:27

Nowy Tony Hawk w produkcji? Rockowy muzyk zdradza szczegóły

Jess Margera, perkusista zespołu CKY, przyznał w jednym z wywiadów, że jego zespół może współtworzyć soundtrack do najnowszej odsłony Tony'ego Hawka.

Jess Margera z zespołu CKY był gościem muzycznego podcastu Behind The Closed Doors. Wśród wielu poruszonych tematów znalazły się również te o aspekcie finansowym. W pewnym momencie padło pytanie dotyczące źródeł zarobku muzyków oraz o radzenie sobie w branży muzycznej.

Robienie muzyki teraz jest jak Dziki Zachód. Trzeba być bardzo kreatywnym [...] Teraz trasy koncertowe są największym źródłem zarobku. Musicie postarać się o umowy licencyjne, spróbować wejść, gdzie się da, w gry wideo czy cokolwiek innego, bo to kolejny sposób na zarobienie pieniędzy - powiedział Margera.

Wówczas prowadzący przypomniał o epizodzie gamingowym zespołu CKY, którego utwór 96 Quite Bitter Beings pojawił się w Tony Hawk’s Pro Skater 3 z 2001 roku. Muzyk potwierdził ten fakt, po czym dodał, iż „jest pewny, że będą działać również przy tej najnowszej [odsłonie gry -dop. red.]”. Dodajmy, że nie chodzi tu o „najnowszy” ubiegłoroczny remake Tony Hawk’s Pro Skater 1+2. W tamtejszym soundtracku muzyka zespołu CKY się nie pojawia. Muzyk przyznał, że jego syn jest dużym fanem deskorolkowej gry.

Słowa perkusisty mogą oznaczać, że prawdopodobnie powstaje kolejna odsłona serii Tony Hawk, która nie została jeszcze publicznie ogłoszona. Jak podaje portal VGC, rzecznik Activision stwierdził, że „nie będą komentować plotek i spekulacji”.

Jeżeli słowa Jessa Margery okażą się prawdą, to już drugi przypadek, kiedy muzycy są źródłem przecieku dotyczącego gry z serii Tony Hawk. W zeszłym roku zespół The Death Set udostępnił na Facebooku wpis sugerujący, że ich piosenki znajdą się w soundtracku niezapowiedzianego jeszcze wtedy Tony Hawk’s Pro Skater 1+2.