Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2023, 12:00

Spolszczenie do Kerbal Space Program przyda się, jeśli pobrałeś grę z Epica

Grasz w Kerbal Space Program na Epicu i brakuje Ci języka polskiego? Wyjaśniamy, skąd pobrać i jak zainstalować spolszczenie.

Źródło fot. Private Division.
i

W Epic Games Store możecie obecnie odebrać dwie gry – Shadow Tactics: Blades of the Shogun – Aiko's Choice i Kerbal Space Program. O ile ta pierwsza jest dostępna w wersji z rodzimymi napisami, to w drugą zagracie jedynie w języku angielskim.

Jeśli to dla Was problem – co niewykluczone, gdyż produkcja jest dość złożona, a występująca w niej terminologia wykracza poza pobieżną znajomość mowy Shakespeare’a – istnieje jego proste rozwiązanie. Wystarczy pobrać darmowe fanowskie spolszczenie.

Stworzyła je grupa CEBULA Translations (autorzy to: Moskit, Shymzo, JackRyanPL, Zsuatem, Kadaf, Qest333). Tłumaczenie nie jest kompletne – polskich napisów brakuje choćby w misjach treningowych czy niektórych wpisach KSPedii – ale społeczność Steama wydaje się z niego więcej niż zadowolona.

Spolszczenie do Kerbal Space Program na Epicu – jak zainstalować?

Jego instalacja jest bardzo prosta. Wystarczy:

  • pobrać grę w wersji 1.3.0, 1.3.1, 1.4.0, 1.4.5 lub 1.7.3;
  • ściągnąć spolszczenie z tej strony (pliki nie „ważą” nawet 1 MB);
  • folder „Spolszczenie” skopiować do katalogu „Gamedata” w miejscu instalacji gry (tam, gdzie znajduje się również folder „Squad”);
  • uruchomić Kerbal Space Program w wersji x32 – x64 ma problemy z polską czcionką – i cieszyć się językiem polskim.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej