Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Shadow Tactics: Blades of the Shogun - Aiko's Choice (PC)
OkładkaShadow Tactics: Blades of the Shogun - Aiko's Choice (PC)

Shadow Tactics: Blades of the Shogun - Aiko's Choice PC

Samodzielne rozszerzenie do bardzo ciepło przyjętego przez graczy Shadow Tactics: Blades of the Shogun. Gra opowiada o kunoichi Aiko, która nieoczekiwanie musi stawić czoła konsekwencjom swojej przeszłości i dawnego życia.

To jest dodatek do gry Shadow Tactics: Blades of the Shogun.

Strategiczne | RTS | skradanki | taktyczne | ninja | historyczne | Japonia | XVII wiek

Shadow Tactics: Blades of the Shogun - Aiko's Choice Premiera PC

6grudnia2021

Steam

6grudnia2021

producent: Mimimi Games wydawca: Daedalic Entertainment

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Shadow Tactics: Blades of the Shogun - Aiko's Choice

Robin Hood: Legenda Sherwood

Commandos: Za linią wroga

Desperados III

Shadow Tactics: Blades of the Shogun – Aiko’s Choice to taktyczna strategia autorstwa studia Mimimi Games. Tytuł jest samodzielnym rozszerzeniem do doskonale przyjętego przez graczy Shadow Tactics: Blades of the Shogun. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, Aiko’s Choice zostało wydane jedynie na komputery PC.

Fabuła

Akcja gry ma miejsce w XVII-wiecznej Japonii podczas wczesnej epoki Edo. Historia jest kontynuacją wydarzeń ukazanych w Shadow Tactics. Główną bohaterką jest znana z poprzedniej gry kunoichi Aiko. Po ocaleniu Japonii przed tajemniczym Kage-samą, dziewczyna nieoczekiwanie staje twarzą w twarz ze swoją przeszłością. Wraz ze swoimi przyjaciółmi Aiko wyrusza w bój przeciwko nowemu wrogowi, mającemu silny związek z jej dawnym życiem.

Mechanika

Aiko’s Choice nie zmienia znacząco formuły znanej z pierwowzoru. Nadal mamy tu do czynienia z nastawioną na skradanie się strategią czasu rzeczywistego. Do dyspozycji mamy kilku bohaterów, każdy o unikalnych umiejętnościach. Przykładowo, tytułowa Aiko jest mistrzynią kamuflażu, potrafi przebierać się za gejszę i zagadywać wrogów w celach dywersyjnych. Mimo swojej kompetencji, bohaterowie nie mają szans w otwartej walce z większą grupą przeciwników. Ponadto, śmierć którejkolwiek z grywalnych postaci oznacza koniec gry. Podstawą rozgrywki jest zatem pokonywanie poziomów po cichu, eliminowanie wrogów z ukrycia lub omijanie ich.

Gra jest trudna lecz uczciwa, pozwala na nieograniczone zapisywanie gry w niemal każdym momencie oraz nigdy nie skąpi graczowi informacji. Napotkani strażnicy posiadają stożki widzenia, pokazujące zasięg ich wzroku. Zabitych lub ogłuszonych adwersarzy możemy przenosić w celu ukrycia ich ciał. W każdej chwili możemy także umieścić na mapie znacznik oraz podejrzeć, którzy wrogowie są w stanie go zobaczyć. Na mapach znajduje się mnóstwo interaktywnych obiektów, za pomocą których możemy eliminować strażników pozorując wypadki. Jeżeli przeciwnik zauważy nas albo porzucone przez nas ciało, wzniesie on alarm. Podczas alarmu strażnicy uważnie przeczesują okolicę oraz otrzymują wsparcie dodatkowych patroli.

Jednym z najważniejszych elementów gry jest tryb cienia, dzięki któremu możemy synchronizować działania naszych bohaterów. Uruchamiając go możemy wydać polecenia kilku jednostkom naraz. Po wyjściu z trybu cienia wykonają one swoje rozkazy w tym samym momencie.

Tryby gry

Rozszerzenie zawiera wyłącznie kampanię jednoosobową. Składa się ona z trzech pełnoprawnych misji oraz trzech krótszych zadań pełniących formę przerywników.

Kwestie techniczne

Tak jak podstawowe Shadow Tactics, Aiko’s Choice może pochwalić się bardzo przyjemną dla oka oprawą wizualną. Grafika ma komiksowy styl dzięki zastosowaniu cel-shadingu. Zarówno podstawka jak i rozszerzenie działają na silniku Unity.

Ostatnia modyfikacja 6 grudnia 2021

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun - Aiko's Choice cena w dniu premiery: 59,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Shadow Tactics: Blades of the Shogun - Aiko's Choice

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun - Aiko's Choice Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2100T 2.5 GHz / AMD Quad Core 2.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 640 / Radeon HD 7750 lub lepsza
 • 4.5 GB HDD
 • Windows Vista 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i3-4330 3.5 GHz / AMD Quad Core 3.9 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 570 / 2 GB Radeon HD 6950 lub lepsza
 • 4.5 GB HDD
 • Windows 10 64-bit