Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2021, 09:53

autor: Dariusz Kędra

Shadow Tactics: Blades of the Shogun - Aiko’s Choice. Nowy gameplay

Po pięciu latach od premiery Shadow Tactics: Blades of the Shogun otrzymamy samodzielne rozszerzenie do tego taktycznego RTS-a w duchu serii Commandos. Na gamescomie zaprezentowano zwiastun zawierający gameplay z dodatku.

Na tegorocznych targach gamescom ukazał się zwiastun zawierający gameplay z zapowiedzianego w marcu DLC Aiko’s Choice do wyśmienitej gry taktycznej Shadow Tactics: Blades of the Shogun. Dodatek ukaże się w grudniu 2021 roku na PC i pozwoli nam zagłębić się w losy tytułowej kunoichi Aiko, czyli wojowniczki ninja. Bohaterka sądziła, że już nie wróci do swojego krwawego zawodu, lecz głęboko się myliła. We wszystkim Aiko pomogą znani z podstawki starzy towarzysze.

W rozszerzeniu weźmiemy udział w trzech długich misjach oraz w trzech zadaniach przerywnikowych. Shadow Tactics: Blades of the Shogun - Aiko's Choice w dniu premiery będzie zawierało lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

W grudniu 2016 roku ukazało się Shadow Tactics: Blades of the Shogun, świetna produkcja wzorowana na grach z serii Commandos czy produkcjach takich jak Robin Hood: Legenda Sherwood lub stare Desperados. Wówczas deweloperzy ze studia Mimimi Games zabrali nas do znakomicie zaprojektowanych poziomów, osadzonych w Japonii w epoce Edo, dokładnie w 1615 roku. Naszym zadaniem w grze było pokierowanie grupą zawodowych zabójców i wyeliminowanie w cichy sposób wszystkich oponentów marzących o buncie przeciwko nowemu szogunowi.