Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2021, 05:50

autor: Czaruś

Gothic 2 z trybem multiplayer - poznajcie Gothic 2 Online

Gothic 2 Online to bardzo ambitny projekt, który daje nam możliwość zanurzenia się w świecie Gothica 2: Nocy Kruka i przeżycia przygód wraz z innymi fanami. Na chętnych czekają serwery oferujące różne tryby rozgrywki.

W SKRÓCIE

  1. Twórcy donoszą, że zakończyli prace nad platformą do zabawy multiplayer w Gothic II: Noc Kruka.
  2. Projekt nazywa się Gothic 2 Online i oferuje możliwość zagrania w różnorodne tryby - Deathmatch (drużynowy oraz solo), Survival, RolePlay, a nawet MMORPG.
  3. Fani mają również możliwość tworzenia własnych serwerów.

O kultowości serii Gothic w naszym kraju nie trzeba nikomu przypominać, choć może nie wszyscy uważają, że ta popularność jest zasłużona. Nie ulega jednak wątpliwości, iż wciąż znajduje się wielu fanów, którzy próbują zrobić coś wielkiego z tym słynnym uniwersum. Jednym z takich projektów jest Gothic 2 Online. To platforma przeznaczona dla osób chcących doświadczyć drugiej gry z cyklu w zupełnie inny sposób – ze znajomymi.

Oczywiście przez lata powstawało wiele projektów mających zebrać fanów serii poprzez multiplayer. Wydaje się jednak, że Gothic 2 Online poszedł o krok dalej. Nie jest to zwykła modyfikacja mająca dać możliwość wspólnej gry znajomym. To platforma zrzeszająca wiele serwerów, które oferują różnorodne tryby gry, i dająca im możliwość rozwoju.

Projekt oferuje wyzwania dla najlepszych wojowników w postaci trybu Deathmatch, który można rozgrywać solo oraz z drużyną. Ponadto miłośnicy budowania społeczności mogą zainteresować się Survivalem, pozwalającym na zbieranie surowców oraz oferującym opcję stworzenia własnej bazy wraz z innymi graczami. Nie można zapominać również o serwerach RolePlay, dzięki którym zanurzymy się w świecie Gothica bardziej niż kiedykolwiek. Miłośnicy wbijania poziomów z pewnością ucieszą się z kolei na myśl o możliwości zagrania w tryb MMORPG w świecie Bezimiennego.

Bardziej obeznani z modami do serii Gothic fani z pewnością zauważą, że Gothic 2 Online nie jest niczym nowym i już funkcjonuje od kilku lat (sami napisaliśmy kiedyś news o jednym z serwerów). Wszystko się zgadza, jednak twórcy tej inicjatywy poinformowali nas, że dopiero teraz platformę można uznać za ukończoną.

Jeżeli chcecie zagrać z innymi fanami lub stworzyć własną przygodę, zapraszam pod ten adres. Oczywiście aby mieć możliwość dołączenia do społeczności, wymagana jest kopia gry Gothic II wraz z dodatkiem Noc Kruka.

  1. Oficjalna strona projektu Gothic 2 Online